مردمی بودن و مردمی ماندن رمز پیروزی سپاه خبرگزاری علم و فناوری - مردمی بودن و مردمی ماندن رمز پیروزی سپاه
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان مطرح کرد

مردمی بودن و مردمی ماندن رمز پیروزی سپاه

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان در واکنش به سخنان ضد ایرانی ترامپ، از آمریکا و اسرائیل به عنوان بنیانگذاران ترورسیم دولتی یاد کرد و توسعه موشکی ایران را حافظ امنیت خاورمیانه دانست.

محمد درویشی در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری در گیلان با اشاره به اظهارات و ادعاهای واهی رئیس ‌جمهور آمریکا علیه ملت ایران و توافق برجام، تصریح کرد: ترامپ سخنانی را بر زبان آورد که مردم ایران سال هاست با محتوای پوچ و بی اساس آن آشنا بوده و در عمل شاهد زیان های جبران ناپذیر اقدامات بی خردانه دولت های مختلف آمریکا به ملت های جهان بوده اند.

 

ترامپ، رئیس جمهور دست نشانده/ آمریکا به دنبال جدایی مردم از انقلاب

وی با تأکید بر اینکه ترامپ محصول لابی گری های رژیم صهیونیستی و دلارهای نفتی عربستان سعودی بوده و منتخب ملت آمریکا نیست بلکه بر آن تحمیل شده، گفت: این که رئیس جمهور دست نشانده آمریکا در سخنرانی خود تنها به منافع کسانی که او را در تصاحب این مسند یاری رساندند بپردازد و از زبان مردم سخن نگوید امری بدیهی است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان با اشاره به ضرورت بررسی دقیق تاریخچه رابطه ایران و آمریکا خاطرنشان کرد: با نگاهی به این پیشینه سیاه در می یابیم که دولت آمریکا همواره به دنبال جدایی ملت از اسلام، انقلاب و نظام بوده و از هیچ کوششی برای ایجاد تزلزل در آزادی، استقلال، دموکراسی و جمهوریت ایران اسلامی دست بر نداشته است.

وی ادامه داد: آمریکا در طول تاریخچه کوتاه پیدایش خود همیشه یک راهبرد اصلی را که تسلط کامل بر دین، اقتصاد، سیاست، فرهنگ و در کل سرنوشت ملت ها بوده دنبال کرده و نقش همیشگی خود را که استعمار و استثمار است به اجرا درآورده. این نقش حتی در شکل گیری این کشور و سرکوب بومیان سرخپوست که ساکنین و صاحبان اصلی آمریکا بودند مشهود است.

درویشی دخالت در مسائل سیاسی، جاسوسی، کودتا و علم کردن رژیم های دست نشانده در ایران، حمایت از رژیم طاغوت، آموزش نیروهای ساواک و سرکوب انقلابیون، ترور شخصیت های موثر در انقلاب، زمینه سازی هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، حمایت همه جانبه از رژیم صدام، انهدام هواپیمای مسافربری ایران، جلوگیری از صادرات نفت، ترور دانشمندان و نخبگان جهاد علمی، ایجاد و حمایت از گروه های تروریستی ضد نظام، طرح ریزی و اجرای فتنه 88 و تحریم های همه جانبه میهن مان از سوی آمریکا را تنها برگی از دفتر جنایات این کشور در طول تاریخ علیه ایران برشمرد.

 

سپاه خودکفاترین نهاد برخاسته از بطن جامعه ایرانی

وی با اشاره به اینکه ایجاد ارعاب، جنگ، ترور و توسل به زور در جهان از افتخارات دولت مردان آمریکایی است، تصریح کرد: روش این کشور همانند عربستان عقب افتاده پیش از اسلام و عربستان امروز بوده که در آن جهل و گمراهی فضیلت محسوب می شود نه رذیلت، و وحشی گری و نزاع به جای انسانیت و گفت و گو به کار می رود.

درویشی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مستقل ترین و خودکفاترین نهاد برخاسته از بطن جامعه ایرانی دانست و افزود: آنچه سپاه را همیشه پیروز و خار چشم دشمنان اسلام و انقلاب و ملت ساخته اقتدار، صلابت، ولایتمداری، جان برکفی، مردمی بودن و مردمی ماندن آن از بدو تأسیس تا ظهور منجی عالم بشریت حضرت امام مهدی (عج) است.

وی در ادامه با بیان اینکه سپاه مولود انقلاب اسلامی مردم ایران و پرورش یافته در تحریم های سخت و جان فرساست، اظهار کرد: این نهاد مقدس و شجره طیبه همواره در طول تاریخ پربار خویش با انواع تحریم ها مواجه بوده ولی هیچگاه خم بر ابرو نیاورده، زیرا نه تنها توانسته با اتکا بر توان ملی و به کارگیری نخبگان، دانشمندان و نیروهای مستعد داخلی بر تحریم ها فائق آید بلکه موفق شده جلوداری سپاه اسلام در منطقه خاورمیانه و حتی کل جهان را به عهده گیرد.

درویشی با اشاره به خودکفایی همه جانبه اقتصادی، علمی، تسلیحاتی و ... در سپاه گفت: این نهاد نخستین سازمان متکی بر الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور بوده که تمامی نیازهای خود را در داخل و با استفاده از منابع بومی و ظرفیت ناتمام نیروی انسانی متعهد و متخصص تأمین می کند.

 

توسعه موشکی ایران حافظ امنیت خاورمیانه

وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل بنیانگذاران اصلی تروریسم دولتی در جهان هستند، افزود: رسم شومی را که این دو کشور برای دستیابی به اهداف منفعت طلبانه خود پایه گذاری کرده اند، امروز با اسامی مختلفی از قبیل القاعده، طالبان، داعش و.. در سطح کشورهای دنیا فجایع عظیمی را به بار آورده و حتی خود آنها را تحت تأثیر قرار داده است.

درویشی به تصور غلط ترامپ از خود به عنوان تنها نماینده، تصمیم گیرنده و صاحب اختیار جامعه جهانی اشاره کرد و گفت: امروز سلطه طلبی و خودسری آمریکا در تصمیمات جهانی، نظر دولت های مختلف دنیا را به حقانیت رفتار و گفتار ایران جلب کرده است.

وی با اشاره به سخنان گزاف ترامپ و سیاه نمایی های وی در مورد نیروی موشکی کشورمان تصریح کرد: توان بالای موشکی ایران که حاصل دانش بومی این سرزمین بوده نیروی بازدارنده و دفاعی کشور در برابر ماجراجویی های آمریکا و سایر رژیم های استکباری است و توسعه آن نه تنها هیچ کشوری را متوجه تهدید از جانب کشورمان نمی کند بلکه در حفظ و ثبات امنیت خاورمیانه نیز موثر خواهد بود.

 

آمریکا حقی برای رد یک طرفه برجام ندارد

درویشی با بیان اینکه نظرات رئیس جمهور آمریکا تأثیری بر برجام نخواهد داشت، افزود: برجام معاهده ای بین المللی است نه قراردادی بین ایران و آمریکا که ترامپ در مورد رد یا قبول آن تصمیم گیری کند. آمریکا تنها یک عضو سازمان امنیت ملل متحد است و هیچ حقی برای رد یا قبول یک طرفه برجام ندارد.

وی سخنان یک جانبه ترامپ و عدم توجه به تصمیمات سازمان ملل را نشان از یاغی گری او دانست و تصریح کرد: اکنون ته مانده اعتبار سیاسی آمریکا نزد کشورهای هم پیمان خود نیز زیر سوأل رفته، زیرا که عدم پایبندی رئیس جمهور آن به معاهدات رسمی کشورش بر همگان مسلم شده و این حتی آینده سرمایه گذاری های اقتصادی در این کشور را نیز با مشکلات فرآوانی روبرو خواهد کرد.

درویشی با تأکید بر اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به دنبال ساخت و کاربرد سلاح های هسته‌ ای نبوده و نخواهد بود، گفت: هدف ایران از کسب دانش هسته ای رسیدن به دستاوردهای صلح آمیز عام المنفعه برای تمامی مردم دنیاست و دانشمندان و سیاستمداران کشورمان در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه آمریکا صلاحیت پرداختن به پرونده های هسته ای هیچ کشوری را ندارد، اظهار کرد: چگونه کشوری که خود نخستین سازنده و به کار گیرنده سلاح های هسته ای کشتار جمعی در جهان بوده و هم اکنون نیز به وسیله زرادخانه های هسته ای خود سایر کشورها را تهدید می کند، داعیه پرچم داری مبارزه با این گونه سلاح ها را دارد؟ این امر بسیار مضحک است.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۸:۳۷

شناسه خبر: 37940

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب