قدیانی خبر داد؛

همت برای ساخت پهبادهای رادارگریز

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور از فعالیت برای ساخت پهبادهای رادارگریز توسط جامعه بسیجی خبرداد.


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ حسین قدیانی درخصوص دستاورد‌های بسیج در حوزه هوافضا گفت: یکی از عرصه‌های مهم و مورد نیاز کشور هوافضا است و از آنجایی که برای بسیجی هیچ محدودیتی وجود ندارد در حال حاضر مشغول به فعالیت در این حوزه بوده و امید واریم که در سنوات آینده بتوانیم خروجی این محصولات را در معرض دید جامعه قرار دهیم.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه جهادگران علم و فناوری در اسفند ماه سال گذشته ادامه داد: در آن نمایشگاه نمونه‌هایی از دستاورد‌ها و تحقیقات هوافضایی به منصه ظهور گذاشته شد که از جمله آن‌ها پهباد‌هایی است که فعالان بسیج بر روی آن کار کردند؛ پهباد‌هایی رادارگریز که قابلیت مانور بسیار دارند و در مأموریت‌ها به کار گرفته می‌شوند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور درمورد تحریم‌هایی که در حوزه هوافضا و هواپیماسازی وجود دارد، اظهار کرد: باتوجه به تحریم‌ها نیاز به همکاری مشترک داریم که البته این همکاری نه به جهت بنیه دانشی که به جهت مالی است زیرا بسیجیان کشور و دانشگاهیان از لحاظ دانش در بهترین سطح قرار داند.

قدیانی یادآور شد: هدف از ایجاد قرارگاه جهاد علم و فناوری برای این بود که ظرفیت‌های کل کشور پای کار بیایند تا کار‌هایی بزرگ را آغاز کنیم.


انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹:۰۰

شناسه خبر: 39354

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب