خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

دو انتصاب وزیر علوم در یک روز صورت گرفت

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز دو انتصاب مهم در این نهاد انجام داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - غلامی در حکمی  "دکتر وحید احمدی"معاون پژوهش و فناوری خود که ۴سال در این سمت قرار داشت  را به سمت مشاور وزیر و رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور منصوب کرد.

.

پیش از این، دکتر حمید کاظمی، مسوولیت ریاست مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور را برعهده داشت. وزیر علوم در نامه جداگانه ای با استعفای دکتر کاظمی موافقت و از "زحمات بی شائبه" وی در دوران تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.

غلامی در حکمی دیگر مسعود بروند را به عنوان معاون پژوهش و فناوری خود معرفی کرد.

مسعود برومند متولد سال ۱۳۳۷ در شهرستان آبادان و فارغ التحصیل دوره دکتری مهندسی مکانیک (توربوماشین) از دانشگاه کرانفیلد در انگلستان است؛ وی هم اکنون دانشیار دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تخصص توربوماشین و توربین گاز است.

برومند تاکنون راهنمایی و مشاوره بیش از ۶۰ رساله دکتری تخصصی و پایان نامه کارشناسی ارشد را برعهده داشته و حدود ۴۰ مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی به چاپ رسانده است؛ ارائه حدود ۷۰ مقاله در همایش‌ها و کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی و عضویت در انجمن‌های علمی مرتبط با رشته تحصیلی جزو رزومه اوست.

مهندس مکانیک برگزیده سال ۱۳۸۵ ، مدیر مسوولی نشریه علمی و پژوهشی امیرکبیر  از سال ۱۳۹۳،فعالیت به عنوان مدیر گروه، معاون آموزشی و رئیس دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه امیرکبیر از جمله سوابق علمی و مدیریتی وی به شمار می رود؛وی عضو شورای پژوهشی شرکت ملی گاز ایران و عضو شورای سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی بوده و پیش از این نیز مسئولیت معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر را برعهده داشته است.

دکتر برومند همچنین معاونت توسعه صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی ایران (از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴) در کارنامه خود دارد و در این دوره نیز نقش مهمی در توسعه فناوری های مختلف داشته و اقدامات مهمی چون سرمایه گذاری در حوزه هایی چون بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات، مواد پیشرفته، صنعت هوایی و میکروالکترونیک انجام داده است.

 


انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲:۰۷

شناسه خبر: 39501

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب