معاون پژوهش و فناوري دانشگاه هرمزگان:

طرح زلزله سنجی منطقه مکران در حال اجرا است

دکتر زینلی پور گفت: دانشگاه هرمزگان جز ۱۰ دانشگاه برتر در راه اندازی آزمایشگاه مرکزی می باشد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان ؛ معاون پژوهش و فناوري دانشگاه هرمزگان روز گذشته در جمع خبرنگاران گفت: مسايل پژوهشي دانشگاه را به صورت برنامه محور ، هدفمند و همگام با سياستهاي ابلاغي علم و فناوري مقام معظم رهبري ، برنامه مدون وزير علم و فناوري و برنامه راهبردي دانشگاه دنبال کردیم و تمام سعي مان بر اين است که دانشگاه را از نسل يك كه صرفا آموزش محور است به نسل سوم كه آموزشي ،پژوهش ، فناوري و كارآفريني است ،پيش ببريم.

دكتر حسين زينلي پور اظهار داست: دانشگاه هرمزكان ١٥ طرح پژوهشي و علمي شاخص دارد كه زلزله سنجي در منطقه مكران با همكاري موسسه تحقيقات علوم و زمين المان ، دانشگاه سيستان و بلوچستان و گروههاي از كشور عمان و سوييس از جاسك تا چابهار در حال انجام مي باشد .

وي در ادامه در خصوص طرح امکان سنجی برق از دریا ،افزود: در این طرح استحصال انرژی برق از دریا توسط دانشگاه با همکاری برق منطقه ای انجام می شود که در سال جاری قرارداد آن بسته شده است و از جزرو مد و انرژی باد جریان برق تولید خواهد شد و انشالله تا 18 ماه آینده نتایج آن کامل می شود .

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه هرمزگان تصریح داشت : یک میلیارد و 700 میلیون تومان برای اجرای 12 طرح پژوهشی هزینه شده است که از دستگاههای اجرایی جذب شده است .

دكتر حسين زينلي پور اظهار داشت : دانشگاه در سیاست های کلان استان نقش آفرینی می کند و و طرحهایی مختلفی برای دستگاههای اجرایی در راستای ارتقای نیروی کار استان دنبال می کند .

توسعه روابط بین دانشگاهی ،الویت اول

به گفته این مسئول ، توسعه روابط بین دانشگاهی با موسسات داخل و خارج از کشور و راه اندازی دفتر همکاری های علمی و بین المللی و ایجاد موزه آبزیان از دیگر اقدامات انجام شده در دانشگاه هرمزگان می باشد .

وی با اشاره به اینکه مرکز نشر دانشگاه هرمزگان رتبه 19را در بین ناشرین دانشگاهی کشوردارا می باشد و در سال 18 عنوان دانشگاهی چاپ می کند ، افزود : با توجه به اینکه رشته های ادبیات کودک ونوجوان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا داریم ،علاقمند هستیم که این مرکز نشر را به اولین مرکز نشر کودک و نوجوان در کشور تبدیل کنیم .

وی در ادامه به توسعه و بهبود رابطه صنعت و دانشگاه اشاره کرد و گفت : ارتباط تنگاتنگی با سازمان صنعت و معدن و شرکت شهرکهای صنعتی داریم که حاصل این ارتباط ایجاد اولین کلینیک اورژانس صنعتی در شهرک صنعتی می باشد که تیم هایی را جهت عارضه یابی و حادثه یابی اعزام کردیم .

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه هرمزگان گفت : هسته پژوهشی اعضای هیات علمی و دانشجویی به کمک بنیاد نخبگان راه اندازی شده است و تنها دانشگاهی در استان هستیم که هسته پژوهشی فعال دارد .

اجرای ۲۳طرح پژوهشی در سال۹۵

دكتر حسين زينلي پوربا بیان داینکه دانشگاه نقش پر رنگی در کارگروه آموزشی ، پژوهشی و فناوری در استان دارد افزود : سال گذشته 23 طرح پژوهشی با همکاری دستگاههای اجرایی داشتیم و حدود 2 میلیارد تومان اعتبار جذب کردیم و امسال هم 2 میلیارد تومان قرارداد همکاری بستیم .

وی خاطرنشان کرد : آزمایشگاه مرکزی را در دانشگاه هرمزگان راه اندازی کردیم که دستگاههای هاتیک را مستقر کردیم و آزمایشگاه ها و کارگاه ها را تفکیک کردیم بطوری که در کشور جز 10 دانشگاه برتر در راه اندازی آزمایشگاه مرکزی هستیم و گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه مرکزی از اداره استاندارد گرفتیم .

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵:۱۷

شناسه خبر: 39510

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب