۳انتصاب مهم غلامی طی دو روز:

قائم مقام وزارت علوم،تحقیقات و فناوری معرفی شد

دکتر منصور غلامی در حکمی دکترعبدالرضا باقری را به عنوان قائم مقام وزارت علوم،تحقیقات و فناوری معرفی کرد،البته وی در حال حاضر مسوولیت ریاست مرکز هیات های امنا و هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم را برعهده دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری-وزیر علوم امروز در حکمی دیگر قائم مقام خود را معرفی کرد.

دکتر منصور غلامی در حکمی دکترعبدالرضا باقری را به عنوان قائم مقام وزارت علوم،تحقیقات و فناوری معرفی کرد،البته وی در حال حاضر مسوولیت ریاست مرکز هیات های امنا و هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم را برعهده دارد.

متن کامل حکم انتصاب دکتر باقری در سمت قائم مقام وزیر علوم به شرح زیر است:

سلام علیکم،

با عنایت به مراتب تعهد، تخصص، شایستگی و سوابق ارزشمند جنابعالی در زمینه آموزش عالی، به موجب این حکم با حفظ سمت به عنوان قائم مقام اینجانب منصوب می شوید. در انجام این حکم موارد زیر مورد انتظار است:

  • پیگیری اجرایی شدن برنامه های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی؛
  • پیگیری امور مربوط به سیاستگذاری، نظارت و هدایت امور در ستاد، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری و واحدهای تابعه؛
  • ساماندهی فعالیت های مربوط به تقسیم کار و تعیین وظایف در حدود اختیارات واحدها؛
  • انجام اقدامات لازم به منظور ایجاد انسجام و هماهنگی هرچه بیشتر بین کلیه واحدهای ستادی اعم از معاونت ها، مراکز و سایر واحدها؛

بدیهی است کلیه معاونان، رؤسای مراکز، سازمان های تابعه، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری و سایر مدیران همکاری لازم را در هر سطحی ارائه خواهند کرد.

امید است با استعانت از خداوند متعال و اتخاذ رویکرد توام با عقلانیت و اعتدال و با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در انجام وظایف محوله موفق باشید.

قائم مقام وزارت علوم،تحقیقات و فناوری اهل شهرستان یزد، استاد پایه ۳۱ دانشگاه فردوسی مشهد می باشد و تاکنون راهنمایی بیش از ۵۰ پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری را به عهده داشته است.

وی تا کنون ۱۱۹ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر داخلی، ۴۵ مقاله در مجلات معتبر خارجی، ۱۴۹ مقاله در همایش های داخلی، ۴۰ مقاله در همایش های بین المللی و ۲۷ عنوان کتاب درسی و تخصصی منتشر کرده است.

دکتر باقری افزون بر فعالیت های گسترده علمی و پژوهشی، مسوولیت های اجرایی مختلفی از جمله ریاست دانشگاه فردوسی مشهد (از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۴)، عضویت در شورای علوم و آموزش عالی، هیات امنای دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور بر عهده داشته و در دولت یازدهم نیز به عنوان قائم مقام معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج و نیز مشاور وزیر و رییس مرکز هیات های امنا و هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خدمت کرده است.

قائم مقام جدید وزیر علوم، همچنین افزون بر مسوولیت های یاد شده، با تاسیس بنیاد دانشگاهی عام المنفعه و نیکوکاری در دانشگاه فردوسی مشهد، پایه گذار بنیادهای خیرین در آموزش عالی کشور بوده است؛ با توسعه این بنیادها در دولت یازدهم، اکنون شمار بنیادهای خیرین فعال در حوزه آموزش عالی به ۶۵ بنیاد در دانشگاه های سراسر کشور رسیده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری-وزیر علوم در روز گذشته معاون پژوهشی و مشاور خود را معرفی کرده بود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۱:۱۱

شناسه خبر: 39579

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب