طراحی و تولید موتورهای بنزینی ۳ سیلندره مشکل امرو خبرگزاری علم و فناوری - طراحی و تولید موتورهای بنزینی ۳ سیلندره مشکل امروز ایران
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی مطرح کرد:

طراحی و تولید موتورهای بنزینی ۳ سیلندره مشکل امروز ایران

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی معتقد است که مشکل امروز ایران طراحی و تولید موتورهای بنزینی ۳ سیلندره است،این در حالی است که دنیا به سمت موتورهای الکتریکی، هیبریدی و هیدروژنی حرکت کرده و در صدد است تا موشک‌های قاره‌پیما را جایگزین هواپیماها کند تا مسافران را بتواند از قاره‌ای به قاره‌ای دیگر منتقل کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری-بهزاد سلطانی  افزود:ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری شرکتی، خطرپذیر و جمعی از برنامه‌های این صندوق است و در سرمایه‌گذاری جمعی درصدد هستیم تا پول‌های اندک مردم بر روی یک فناوری خاص سرمایه‌گذاری شود.

وی بیان کرد: اخیرا باتری لیتیومی – یونی ساخته و تحویل استرالیا داده شده است،استرالیا مشکل ذخیره انرژی دارد واین باتری قادر است 100 مگاوات انرژی را ذخیره کند.

سلطانی عقیده دارد که مشکل امروز ایران  طراحی و تولید موتورهای بنزینی 3 سیلندره است واین در حالی است که دنیا به سمت موتورهای الکتریکی، هیبریدی و هیدروژنی حرکت کرده و در صدد است تا موشک‌های قاره‌پیما را جایگزین هواپیماها کند تا مسافران را بتواند از قاره‌ای به قاره‌ای دیگر منتقل کند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر لزوم توجه به پیشرفت‌های علمی دنیا، تاکید کرد: در صورتی که به این تحولات علمی در دنیا توجه نکنیم، در آینده مجبور خواهیم بود تا فناوری‌های مورد نیاز خود را با صد برابر قیمت خریداری کنیم، ضمن آنکه قیمت‌های نفت در آن زمان نامشخص و مساله استقلال سیاسی و اقتصادی کشور نیز مطرح خواهد شد.

سلطانی توجه به این زمینه را در گرو وجود مدیران بزرگ و انباشت دانش ذکر کرد و ادامه داد: یکی از مزیت‌های کشور تعداد فارغ‌التحصیلان آن نسبت به جمعیت است؛بر اساس آمارهای جهانی 42 صدم درصد جمعیت ایران فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی – مهندسی، علوم پایه و مهندسی هستند.

وی با تاکید بر اینکه این میزان جمعیت از جمله سرمایه‌های کشور به شمار می‌روند، خاطر نشان کرد: اما از سوی دیگر ما با چالش سرمایه‌گذاری مواجه هستیم، چرا که انباشت سرمایه در بخش خصوصی وجود ندارد و در بخش دولتی یا سرمایه زیادی وجود ندارد و یا اگر این سرمایه‌ها موجود باشد، مقررات دست و پاگیری داریم که اجازه انجام حرکت‌های بزرگ را به ما نمی‌دهد.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه در حال حاضر 74 درصد شرکت‌های دانش‌بنیان از خدمات این صندوق بهره‌مند می‌شوند، اضافه کرد: از سوی معاونت علمی تعداد 3 هزار و 260 شرکت، دانش‌بنیان شده‌اند و از سوی صندوق نیز تاکنون 915 میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: مبلغ 800 میلیارد تومان تعهد پرداخت به شرکت‌ها داریم که این میزان وجه به میزان پیشرفت پروژه‌ها اختصاص داده می‌شود.

سلطانی یادآور شد: از مبلغ 2 هزار و 250 میلیارد تومانی که به صندوق نوآوری و شکوفایی داده شده است، مبلغ هزار و 750 میلیارد تومان آن به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص یافته است و مابقی وجوه باقی‌مانده بالغ بر 450 میلیارد تومان می‌شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹:۱۱

شناسه خبر: 41426

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب