رئیس اتحادیه فن آوران یارانه اعلام کرد:

۹۸درصد کالای صنف آی‌تی وارداتی است/کاهش خرید و فروش کالا در بازار به دلیل افزایش نرخ دلار

رئیس اتحادیه فن آوران یارانه گفته است که ۹۸درصد از کالای صنف ما وارداتی است به همین دلیل قیمت دلار برروی نرخ لوازم رایانه و آی تی تاثیرگذار است و در حال حاضر شاهد کاهش خرید و فروش در بازار هستیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری-سید مهدی میرمهدی کمجانی گفته است که  افزایش قیمت در کالاهایی همچون تبلت، کامپیوتر، لپ تاپ و لوازم آی تی و شبکه باعث شده عده‌ای سود جو کالاهای دست دوم را دوباره بسته بندی و به اسم کالای نو با قیمت کمتر به فروش برسانند ما در اتحادیه توسط بازرسان بر این تخلفات نظارت داریم اما نیازمند کمک مردم و خریداران برای برخورد با این پدیده هستیم.
ایلنا گزارش داده است که کمجانی در خصوص تاثیرنرخ دلار بر روی قیمت لوازم رایانه و آی‌تی گفت: ۹۸ درصد کالایی که در صنف ما عرضه می شود وارداتی است و به طور حتم این افزایش قیمتی که امروز شاهد آن هستیم تاثیر گذار خواهد بود کما اینکه قبلا نیز این مورد را داشته‌ایم.
همزمان بازار نیز به افزایش قیمت دلار واکنش نشان داده به طوری که علاوه بر فروشندگان و واردکنندگان که از عرضه جنس خودداری می‌کنند خریداران نیز فعلا دست نگه داشته‌اند تا ببینند وضعیت چه خواهد شد در واقع امروز شاهد کمترین میزان خرید و فروش در بازار هستیم آن هم در شرایطی که نزدیک شب عید هستیم و یکسال منتظر چنین زمانی بودیم.
دفعه قبل که دلار به مرز ۴ هزار تومان رسید ما ۲۰ درصد افزایش قیمت داشتیم اینبار هم که دلار از ۴ هزار و پانصد گذشته است ناچار هستیم که ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته باشیم هر چند رکود در بازار وجود دارد اما نمی‌توانیم شاهد کاهش سرمایه باشیم زیرا دیگر اسم آن کسب نیست.
 این افزایش قیمت در کالاهایی همچون تبلت، کامپیوتر، لپ‌تاپ و لوازم آی تی و شبکه باعث شده که عده‌ای سود جو کالاهای دست دوم را دوباره بسته بندی و به اسم کالای نو با قیمت کمتر به فروش برسانند ما در اتحادیه توسط بازرسان بر این تخلفات نظارت داریم اما نیازمند کمک مردم و خریداران برای برخورد با این پدیده هستیم.
 بازرسان ما به طور دائم بر افزایش قیمت‌ها نظارت دارند و با کسانی که خارج از عرف از شرایط بازار استفاده کنند و کالاهای خود را بالا ببرند برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۷:۳۱

شناسه خبر: 52332

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب