گفت و گو با جوان مخترع سمنانی

از کار درکشتارگاه تا اختراع دستگاه منحصر به فرد آلایش دام

شرکت نوین صنعت نپنی در مهر ۹۴ با تایید کار گروه ارزیابی و صلاحیت به شرکت دانش بنیان ارتقا یافته است و اینجانب و همکارم دارای ۲ ثبت اختراع ۱- دستگاه کله پاک کنی و۲-دستگاه پاچه پاک کنی و یک مجوز فناوری هستیم

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان سمنان مهندس مسعود بونددارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه سمنان می باشد که تا کنون موفق به ثبت 40مقاله بین المللی و هم چنین حضور در کنفرانس بین المللی در ترکیه است. وی از سال 93 با ایده طراحی وساخت دستگاه آلایش خوراکی دام سبک (دستگاه کله پاچه پاک کنی) در مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان زیر نظر پارک علم و فناوری دانشگاه مستقر شده است.

کار اختراعتان را از چه زمان شروع کردید؟

بنده از همان دوران تحصیل در مقطع ارشد مشغول به فعالیت در امور پژوهشی بوده ام که منتج به ساخت چند قطعه اختراع هم شد اما به طور جدی با مدد از پروردگار متعال و با تلاش شبانه روزی بنده وهمکارم و کسب مشاوره های مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان در مهر 93 اولین دستگاه کله پاچه پاک کنی خود را بسازیم و جهت انجام آزمایشات متعدد در کشتارگاه سمنان مستقر کنیم که مشابه داخلی و خارجی نداشته است .

از ثبت شرکت دانش بنیانتان بگویید.

 شرکت نوین صنعت نپنی در مهر 94 با تایید کار گروه ارزیابی و صلاحیت به شرکت دانش بنیان ارتقا یافته است و اینجانب و همکارم دارای 2 ثبت اختراع 1- دستگاه کله پاک کنی و2-دستگاه پاچه پاک کنی و یک مجوز فناوری هستیم .

 تابه امروز چه نوع دستگاه هایی به ساخت رسیده اند؟

تا به امروز در مجموع 20قطعه دستگاه های کشتارگاهی و نیز در زمینه کشاورزی توسط مجموعه ما به تولید رسیده است.

آیا تولیدات شرکت شما به صادرات هم رسیده است؟

 بله . صادرات به کشورهای همسایه مانند لبنان ، سوریه و گرجستان انجام پذیرفته است و در آینده ای نزدیک قرار است به کشورهای ارمنستان،افغانستان و عراق صادرات این دستگاه ها صورت پذیرد.

تا چه میزان درکنار تولید به اشتغال زایی هم فکرکرده اید؟

با ارسال و استقرار دستگاه های فوق موجبات اشتغال چندین نیروی انسانی در کنار هر دستگاه فراهم شده است و سعی شده تا علاوه بر تولید بستر اشتغال هم برای عده ای فراهم شود.

حمایت های مرکز رشد فناوری از شما چقدر بوده است؟

مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان بسیار موثر و کارگشا بوده است .لازم است از زحمات آقایان ولی پور،جهانشاهی و کامیابی تشکر کنیم که از حیث مالی،معنوی و مشاوره ای مارا حمایت و از کمک این دوستان بهره مند شدیم.

چه صحبتی با جوانان علاقه مند به پژوهش و اختراع دارید؟

لازم است جوانان و دانش پژوهان در زمینه هایی شروع به فعالیت و اقدام به اختراع کنند که در عرصه های مختلف نیازهای کشور است. لزوماً نیازی نیست که در صنایع های تک ورود کرده و بخواهند در آن قدمی بردارند از کارهای کوچک و ساده نیز می شود خروجی های بزرگ ومهمی به دست آورند.بطور مثال در حوزه کشاورزی دستگاه های وارداتی وجود دارد که تا میزان زیادی به این حوزه کمک کرده و از لحاظ منابع انسانی ،زمان و صرفه جویی های دیگر بهینه هستند در حالی که ما خودمان می توانیم مبادرت به ساخت چنین دستگاه هایی در داخل داشته باشیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰:۲۶

شناسه خبر: 55770

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
محمدحسین کوثری
۱ مخالف          ۰ موافق
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۸:۴۹

سلام.من میخوام یه دستگاه پنجاه تایی ست کامل داشته باشم چقدر هزینه اولیه لازمه و آیادستگاهتون گارانتی هم داره؟؟

اشتراک گذاری مطالب