با تلاش محققان؛

صفحه کلید پوشیدنی به بازار آمد!

نخستین صفحه کلید پوشیدنی که در لباس قرار می گیرد با تلاش محققان ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوریه نقل از livesceince ساعتهای اپل و گوگل شبیه برخی از دستگاههای پوشیدنی رایج هستند اما روشهایی که کاربران میتوانند با این ابزارهای هوشمندانه تعامل داشته باشند، محدود است. به عنوان مثال، بسیار ساده است که یک پیام را بر روی یک ساعت تماشا کنید. و حتی با یک جفت عینک هوشمندانه فراموش کنید. اما اکنون محققان صفحه کلید های قابل پوششی ساخته شده از الکترونیک را با هم ترکیب کرده اند که مانند یک پارچه می تواند منجر به نوع جدیدی از رابط کاربری انسان و ماشین شود.

محققان می گویند که در حال حاضر، روش کلیدی که مردم با کامپیوتر ارتباط برقرار می کنند، با استفاده از صفحه کلید است. با این حال، ایجاد یک صفحه کلید پوشیدنی برای الکترونیک پوشیدنی یک کار چالش برانگیز است - مانند صفحه کلید باید بزرگ به جا کلید به اندازه کافی برای مفید باشد، و باید انعطاف پذیر و قابل کشش به دنبال جنبش از بدن انسان است.

در سه سال گذشته، محققان سعی کرده اند که الکترونیک را به لباسها وصل کنند ، مثلا با کشیدن سیم به پارچه. این پارچه های الکترونیکی می توانند تا حد بالایی که الیاف درست می شوند کشش داده شوند. چنین فن آوری "یک راه ساده برای تعامل با ماشین فراهم می کند.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 63415

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب