رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور:

مراکز رشد و فناوری در دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: مجوز ۱۰ مرکز کارآفرینی صادر شده و هدف ما این است که هیچ دانشگاهی فاقد مرکز رشد و فناوری نباشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لرستان ، محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشوردر نشست خبری با اصحاب رسانه استان لرستان که در سالن جلسات دانشگاه علمی کاربردی خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: برنامه‌هایی را در چند حوزه دنبال می کنیم  که اولین موضوع آن توسعه کیفی و ارائه آموزش‌های مهارتی؛ در حال ارتقا است.

 

وی افزود: برنامه دیگر ساماندهی مراکز علمی کاربردی و تسطیح برنامه‌ها است، امروز بالغ بر 90 درصد مراکز علمی کاربردی غیردولتی مراحل اولیه را انجام داده و تصویب آن در دستور کار دانشگاه قرار گرفته است.

 

امید گفت: در زمینه تثبیت روسای این دانشگاها نیز کارها به خوبی پیش رفته و آیین‌نامه مربوط به انتصابات روسای دانشگاه‌ها دنبال خواهد شد.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشورخاطر نشان کرد: بعد از گذشت 25 سال از عمر این دانشگاه بالاخره فراخوان سراسری جذب مدرس در سراسر کشور به صورت سراسری انجام شده و براساس آن 9 هزار نفر مدرس جدید در کشور فعالیت خود را آغاز کرده است که جذب این مدرسین از طریق ارزیابی قانونی و به صورت شفاف صورت گرفته است.

 

وی تصریح کرد: یکی از اهداف دانشگاه ایجاد مراکز نوآوری و رشد بود که سرعت گرفته است و در این راستا طی روز گذشته مجوز 10 مرکز کارآفرینی امضا شد که ارتقا آن در کل کشور به همت استان‌ها بستگی دارد و هدف ما این است که هیچ دانشگاهی فاقد مرکز رشد و فناوری نباشد.

 

امید عنوان کرد: درلرستان توسعه گردشگری در نظر گرفته شده است که در این راستا دوره‌های گردشگری را در مراکز خواهیم داشت اگرچه در سایر حوزه‌ها نیز برنامه‌ها تدوام خواهد یافت اما به دلیل تصمیم استان در توسعه گردشگری در این زمینه برنامه‌های بیشتری انجام خواهد گرفت.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشوربیان کرد: اعتقاد داریم آموزش‌های مهارتی سبب اشتغال پایدار و توسعه کیفیت محصولات تولید داخل خواهد شد و شاهد ارتقا کیفیت محصولات تولید داخل باشیم.

 

امید در پایان با بیان اینکه در دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی حدود 800 رشته تحصیلی و تخصصی در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته فعال است گفت: با توجه به ظرفیت بالای پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف اما این ظرفیت‌ها پر نشده و در کشور حدود 400 هزار دانشجو داریم.

 

وی خاطر نشان کرد:  در کمتر از پنج سال تعداد مراکز ما به 400 درصد افزایش یافت و از تعداد 400 مرکز با رشد چهار برابری به هزار و 200 مرکز تبدیل شد.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 63502

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
متین فر
۰ مخالف          ۰ موافق
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴:۴۲

دکتر امید بزرگوار ، در دانشگاهی که پائیین ترین استعداد ها جذب می شوند ، راه اندازی مرکز رشدو فناوری ، دوره های ارشد و... شعاری بیش نیست. ترا بخدا همان دوره های مهارتی را خوب و با کیفیت اداره کنید ، بقیه مقاطع را الوده نکنید.

اشتراک گذاری مطالب