مدیر کل پسماند استان گلستان :

شرکت مونتانا ایتالیا به گلستان تکنولوژی صادر می کند

مدیر کل پسماند استان گلستان گفت : طرح شرکت مونتانا ایتالیا علاوه بر تولید انرژی از بیوگاز می تواند با تولید مقدار قابل توجهی سوخت RDF نیازسوخت و انرژی کارخانه های سیمان در استان را نیز کاهش دهد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گلستان ؛ تعدادی از مدیران شرکت مونتانای ایتالیا به استان گلستان سفر کردند تا در خصوص انتقال تکنولوژی با مدیر کل پسماند استان گلستان جلسه ای برگزار کنند .

در جلسه بررسی تکنولوژی فنی و طرح بیو گاز و تولید RDF شرکت مونتانای ایتالیا فرایند فنی طرح نحوه و امکان مشارکت و سرمایه گذاری در سایت غربی استان گلستان مورد بحث قرار گرفت .

همچنین کارشناسان شرکت مونتانا در خصوص وضعیت برنامه عملیاتی بیو گاز لندفیلی و سوابق این شرکت گزارشی را ارایه داده و مقرر شد این شرکت بر اساس آنالیز زباله در استان امکان سنجی لازم را ارائه دهد.

مهندس سمیعی مدیر کل پسماند استان گلستان در گفت و گویی با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری بر ضرورت استفاده از فرصت های سرمایه گذاری استان گلستان از سوی بخشهای مختلف تاكید كرد و افزود: امروزه استفاده از علم و فناوری و تکنولوژی روز برای توسعه و محقق ساختن اهداف کشور امری ضروری است .

سمیعی گفت: با توجه به افق ۱۴۰۴ کشور و تکیه بر اصل ۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اهمیت حفظ محیط زیست امروزه توجه به مدیریت پسماند یکی از ضروریترین محورهای توسعه پایدار محسوب می گردد .

وی همچنین تصریح کرد :  با توجه به نیاز روز افزون به منابع انرژی و محدودیت منابع فسیلی، ضرورت سالم نگه داشتن محیط زیست و استفاده از انرژی های نو دارای اهمیت و جایگاه بسیار ویژه ای می باشد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان در ادامه اضافه کرد : شرکت مونتانا ایتالیا یکی از بزرگترین شرکت های دنیا در خصوص تکنولوژی سلولهای دفن بهداشتی و استحصال گاز به عنوان انرژی و استفاده از پسماند برای تولید RDF می باشد.

سمیعی در خصوص نحوه کار گفت :  طبق پیشنهاد شرکت مونتانا که برای ظرفیت روزانه بیش از900 تن زباله طراحی گردیده است. پس پردازش و جداسازی مواد خشک با ارزش ، پسماند وارد لندفیل ایزوله که کاملا قابل کنترل است گردیده و از هر سلول تا 8 سال بیوگاز استخراج شده و تبدیل به الکتریسیته شده و در نهایت لندفیل تخلیه شده و پس از یک پردازش مجدد تبدیل به RDF جهت مصارف سوختی می گردد .

انتهای پیام /

زمان انتشار: سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 63775

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب