مدیرعامل توزیع برق مازندران خبر داد

توسعه تولید برق با استفاده از نیروگاه خورشیدی در مازندران

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مازندران از توسعه تولید برق با استفاده از ظرفیت نیروگاه خورشیدی در استان مازندران خبر داد و گفت: در حال حاضر در ۵۵ نقطه از استان مازندران برای تامین برق از نیروگاه خورشیدی استفاده می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، شهابی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در استان بیش از یک میلیون و 350 هزار مشترک داریم.

وی تصریح کرد:مصرف استان مازندران در تاریخ خودش در سال 96 به هزار و 900 مگاوات رسید و در شرایط حاضر 28 هزار کیلومتر خطوط برق و  276 هزار روشنایی برق داریم.

مدیرعامل توزیع برق مازندران با اعلام اینکه مصرف استان مازندران دائم در حال رشد است، گفت: تمایل مردم از استان‌های دیگر برای سکونت در مازندران رو به افزایش است.

وی ادامه داد: مصرف استان بیش از دو نیم برابر رشد نسبت به دیگر استان‌های کشور دارد و در تابستان میزان مصرف بالاتر است.

شهابی در ارتباط با تلفات برق استان مازندران در سال 90 حدود 19 و نیم درصد بوده است، گفت: بخشی از تلفات ما فنی و بخش دیگر غیر فنی است.

وی اضافه کرد: میزان تلفات برق استان در حال حاضر 13 و نیم درصد است، بخشی از تلفات قابل رفع نیست، در استان مازندران حدس ما بر این است که به دلیل دلائل فنی است، پنج درصد از تلفات غیر مجاز است که تلاش کنیم که برق‌های غیر مجاز به حداقل برسد.

مدیرعامل توزیع برق مازندران خاطر نشان کرد: در ابتدای سال 96 حدود 68 میلیارد تومان مطالبه داریم، در پایان سال 96 این طلب از مردم به 87 میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: در حوزه مدیریت مصرف در سال‌های گذشته اقدامات خوبی انجام دادیم ولی کافی نبوده است، سال گذشته کشور ما دچار کم آبی نشده است، در استان خاموشی‌های مقطعی داشتیم.

شهابی با اعلام اینکه فرهنگ استفاده از نیروگاه کوچک در برنامه کاری قرار دارد، گفت: برنامه داریم این رویه در استان افزایش پیدا کرد.

وی با اعلام اینکه در حوزه نیروگاه خورشیدی هم اقدامات خوبی در استان انجام شده است، افزود: 55 نقطه در استان از نیروگاه خورشیدی تولید برق می‌کنند.

مدیرعامل توزیع برق استان مازندران در ارتباط با آسیب‌پذیری شبکه‌های برق استان، گفت: در سال 95 طوفان سهمگین داشتیم علت اصلی بار شدید و شکسته شدن درختان بر روی شبکه، ریزش سقف و سقوط بنر بر روی شبکه مهمترین چالش استان است.

وی با اعلام اینکه تا پایان سال 95 شاخه زنی بر روی شبکه‌های برق انجام شده است، افزود: تلاش کردیم که میزان خسارت‌ها را کنترل کنیم.

شهابی با اعلام اینکه مازندران مستحق نیاز اعتبارات بیشتر است، افزود: بیش از 25 درصد شبکه ما فرسوده است و اعتبار بیش از 300 میلیارد تومان برای توسعه شبکه نیاز داریم، اعتبارات این استان باید ملی و کشوری باشد.

وی در ارتباط با میزان بدهی به پیمانکاران گفت: 75 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکاریم و باید تلاش کنیم با وجود بدهی به تعهدات خودمان به مردم عمل کنیم.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۵:۰۰

شناسه خبر: 63780

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب