با توجه به گفته های زمین شناسان

علت فوران اتشفشانی شگفت انگیز سال ۲۰۱۸ هاوایی چیست؟

آتشفشان Kilauea، گازهای خطرناکی را در جزیره ای بزرگ در هاوایی منتشر می کند و بیش از ۱۷۰۰ نفر را مجبور به تخلیه خانه های خود کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از سایت livescince آتشفشان Kilauea، گازهای خطرناکی را در جزیره ای بزرگ در هاوایی منتشر می کند و بیش از 1700 نفر را مجبور به تخلیه خانه های خود کرده است.

تخریب ها توسط Kilauea چیزی جدید نیستند. به طور خاص، از ژانویه سال 1983 تقریبا به طور پیوسته فوران کرده است. اما آخرین فوران غالب آتشفشان   حمله به شهر لیلیانی، یک منطقه مسکونی در نزدیکی Kilauea بود.

نشانه های مشکل در اواسط ماه مارس آغاز شد، هنگامی که ماگما در سیستم افزایش یافت، باعث میشود تا به اندازه کافی باد شود،و شروع به فراوان کند. جانت باب، زمین شناس و مسئول رصدخانه آتشفشان هاوایی

به خبرگزاری رویترز گفت: باب گفت که این افزایش ماگما در نهایت باعث ایجاد فروپاشی حفره پوتو اوتو در 30 آوریل شد. پس از آن، ماگما بیش از حد به سمت جنوب شرقی به سوی منطقه پونا مسکونی رفت.

زلزله های کوچک این منطقه را در این هفته تکان دادند، اما زلزله های بزرگتر به ترتیب در روزهای 3 و 4 مه 3 و 5 و 6 و 9 روزه به وقوع پیوستند. در حال حاضر، شکاف های تازه باز تقریبا روزانه با گدازه ها رو به رو می شوند

و دفاع شهری شهرستان هاوائی مدام به شهروندان هشدار داده است.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 63799

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب