ربات چمن زن،دستگاهی از نسل باغبانهای آینده

این ابزار کوچک قادر است از یک الگوریتم پیشرفته برای حرکت و عبور از موانع و مناطق صعب العبور استفاده کند تا چمن این مناطق را کوتاه کند .بنابراین هر زمان لازم بود میتواند با استفاده از ربات چمن زن و یک برنامه زمانی روزانه آن را روی چمنها رها کنید تا کار خودش را به نحو مطلوب انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از اسکای نیوز  فروشگاه John Lewis می گوید فروش این شرکت در سال جاری به دلیل پیشرفت تکنولوژی و کاهش قیمت ها، 75 درصد افزایش یافته است.

هانا مکفرلان، سخنگوی جان لوئیس، گفت: "با رسیدن به درجه حرارت بالا ی 20 درجه ، مردم کمتر علاقه دارند به چمن زدن مشغول شوند و ترجیح می دهند بنشینند و  با یک نوشیدنی سرد از خود پذیرایی کنند  و تماشای چمنزار روباتیک خود را که ایجاد خطوطی کاملا صاف می کند، بدون اینکه نیاز  باشد حتی انگشت خود را بلند کنند. "

 این ابزار کوچک قادر است از یک الگوریتم پیشرفته برای حرکت و عبور از موانع و مناطق صعب العبور استفاده کند تا چمن این مناطق را کوتاه کند . باطری این ربات قوی و همچنین سازگار با محیط زیست است. بنابراین هر زمان لازم بود میتواند با استفاده از ربات چمن زن و یک برنامه زمانی روزانه ان را روی چمنها رها کنید تا کار خودش را به نحو مطلوب انجام دهد. هنگامی که شارژ این ابزار کم بوده یا هوا بارانی باشد، به صورت خودکار به محفظه خود خواهد برگشت و هنگامی دوباره کار را شروع خواهد کرد که فول شارژ شده یا زمین خشک شده باشد.

ماشین چمن زنی با استفاده از نرم افزار GPS برای برنامه ریزی مسیر خود و سنسورها و سیم ها بر روی لبه چمن گذاشته می شود.هنگامی که ماشین ها کار خود را به پایان رسانده اند، به ایستگاه های اتصال خود باز می گردند و خاموش می شوند، در حالی که می توانند توسط تلفن همراه کنترل شوند.

قیمت این رباتها از حدود 500 پوند شروع می شود، اما در بالای مدل های سری، قیمت 3،500 پوند فروخته می شود.

ربات چمن زنی ممکن است خبر خوبی برای کسانی باشد که مایل به عقب نشینی هستند و اجازه می دهند که تمام کارها را تکنولوژی را انجام دهند، اما برای افرادی که از باغبانی درآمد به دست می آورند، این خیلی خبر خوبی نیست و در واقع این ربات شغل تعدادی از افراد را به خطر می اندازد .

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 64486

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب