به گفته پزشکان دانشگاه فورتنبرگ و نورث وسترن:

دی اکسید کربن یا قاتل چربی شکم!

اولین آزمایش تصادفی محاسبه شده با تزریق گاز دی اکسید کربن (کربوکسی تروپرایز) برای کاهش چربی شکم، روش جدیدی است که چربی در اطراف معده را از بین می برد، با این حال، تغییرات اندک بود و باعث کاهش چربی دردرازمدت نشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از لایو ساینس دکتر مراد آلام، معاون پوست در دانشکده پزشکی دانشگاه فورتنبرگ و پزشک پزشكی Northwestern، گفت: "كربوكسیتیری به طور بالقوه می تواند وسیله ای جدید و موثر برای كاهش چربی باشد." با این حال، هنوز هم باید بهینه سازی شود، بنابراین پروسه ای طولانی مدت است. "

این مقاله در این هفته در مجله آکادمی پوست آمریکا منتشر شده است.

آلام گفت: مزایای تکنیک جدید این است که آن "گاز بی خطر و ارزان است و تزریق آن به جیب چربی ممکن است از سوی بیماران مبتلا به درمان های طبیعی ترجیح داده شود."مزایای یک رویکرد غیر تهاجمی ، اجتناب از زخم و ایمنی درک شده است.

فن آوری های فعلی که به طور معمول برای کاهش چربی غیر تهاجمی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از کریوليپولیز، سونوگرافی شدت بالا، رادیوفرکوسی، آديپوسيتوليز شيميايی و کاهش چربی کمک کننده با لیزر.

Carboxytherapy عمدتا در خارج از ایالات متحده انجام شده است، با چند مطالعات بالینی که نشان می دهد این ممکن است بهبود پایدار در خطوط شکم را فراهم کند. راه کاربوکسی تراپی کار درستی نیست. اعتقاد بر این است که تزریق دی اکسید کربن موجب تغییر در میکروسیکولاسیون و آسیب رساندن به سلول های چربی می شود.

هیچ کارآزمایی کنترل شده تصادفی برای اثربخشی و مزایای کربوکسی تریسی در طول زمان انجام نشده است. هدف از این مطالعه ارزیابی اثربخشی کربوکسیت درمان برای کاهش چربی در یک کارآزمایی تصادفی شده کنترل شده و تعیین اینکه آیا مزایای مشاهده شده برای شش ماه ادامه یافت یا خیر بود.

مطالعه Northwestern شامل 16 فرد بزرگسال بود که اضافه وزن داشتند  و به طور تصادفی برای تزریق گاز دی اکسید کربن هفتگی به یک طرف شکم خود و یک بار درمان در طرف دیگر یک بار در هفته به مدت پنج هفته انتخاب شدند. سونوگرافی با وضوح بالا متوجه کاهش چربی سطحی پس از پنج هفته، اما نه در 28 هفته بود. وزن بدن بیماران طی دوره مطالعه تغییری نکرد.

الام گفت که تفاوت در شش ماه حفظ نشده است. این نشان می دهد که درمان یک فرآیند متابولیک موقت را تحریک می کند که باعث کاهش میزان سلول های چربی بدون ایجاد مرگ سلولی می شود.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 65035

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب