بنا بر گزارش منتشر شده در CNET :

سگهای جستجوگر وسایل الکترونیکی به کمک نیروهای پلیس می آیند

استفاده از سگ برای کاوش و ردیابی، تلفن و سایر وسایل الکترونیکی به طور محدود برای خدمت به پلیس شروع شد. این سگ های جستجوگر قادر به تشخیص بوی شیمیایی ضعیف موجود در دستگاه های الکترونیکی هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از سایت علمی theverge  ادارات پلیس در ایالات متحده استفاده از سگ برای کاوش و ردیابی، تلفن و سایر وسایل الکترونیکی را به طور محدود شروع کرده اند. این سگ های جستجوگر قادر به تشخیص بوی شیمیایی ضعیف موجود در دستگاه های الکترونیکی هستند.

این یک کاربرد شناخته شده کمتر برای برنامه های K-9 در سراسر کشور است. سالها مخفی نگه داشته شد تا مقامات بتوانند مجرمان بی نظیر را بدون در نظر گرفتن عواقب بدست آورند و بنابراین می توانند مطمئن باشند که سگ ها اشتباه نمی کنند.

مربی K-9 برای پلیس ایالت کانکتیکات به CNET گفته است که از هر 50 سگ مورد آزمایش، تنها یک نفر به طور معمول به اندازه کافی قوی است تا عطرهای ضعیف را در الکترونیک شناسایی کند؛ به طور خاص، آنها به دنبال ترکیب فسفین اکسید شیمیایی هستند که می توانند در تمام ابزارهایی که حاوی حافظه هستند پیدا شوند. مربی گفت که وسایل الکترونیک سخت تر از بمب، مواد مخدر، انسان یا مایعات قابل اشتعال قابل ردیابی توسط بو  است. سگ هایی که قادر به شناسایی عطر هستند، به عنوان سگ های تشخیص ذخیره سازی الکترونیکی (ESD) شناخته می شوند.

هریلی لابرادور، که CNET مشاهده کرد، با چند قطعه گوشت برای هر وسیله ای که او پیدا می کند تغذیه می شود. در روزهایی که هیچ چیز برای جستجو وجود ندارد، آموزش دهندگان او را با پنهان کردن وسایل در سراسر خانه آموزش خواهند داد. یک بار در هفته، روز درمان اوست که در آن او تغذیه بدون نیاز به کاوش را به دست می آورد. اما در غیر این صورت، آنها او را در یک رژیم سخت نگه می دارند به طوری که او انگیزه برای جستجو درایوهای حافظه را داشته باشد.

سگ ها می توانند سیم کارت هایی را پیدا کنند که دارای تماس تلفنی هستند ، و یا حتی قادر به شناسایی دوربین های نظارت در جاهای شخصی مانند کت فرد هستند . حداقل 17 مورد از این برنامه های ESD در ایالات متحده وجود دارد که توسط پلیس محلی و FBI استفاده می شود و گزارش های مربوط به برنامه ها در سه سال افزایش یافته است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۳:۱۲

شناسه خبر: 65331

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب