هوش مصنوعی که می تواند صداها را از هم تشخیص دهد!

AI (هوش مصنوعی) جدید می تواند بر روی یک صدا در جمعیت تمرکز کند . این برنامه می تواند سر و صدای پس زمینه را با استفاده از نشانه های تصویری و صوتی شناسایی و ضعیف کند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس نیوز شبیه به کسی که به یک مکالمه در یک مهمانی شلوغ گوش می دهد، یک هوش مصنوعی جدید می تواند صدای پس زمینه را در فیلم ها تنظیم کند تا شخصیت خاصی را در صفحه نمایش ببیند.

AI جدید برای استفاده از نشانه های صوتی و تصویری مانند حرکات دهان طراحی شده است تا صداهای تولید شده توسط بلندگو های مختلف را در ویدیو ها جدا کند.

محققان در گوگل، AI خود را بر روی کلیپ های ویدئویی مانند دو یا سه نفر که با یکدیگر صحبت می کنند، با سطوح مختلف سر و صدای پس زمینه، مورد آزمایش قرار دادند. با تماشای و گوش دادن به فیلم ها، AI جدید می تواند تشخیص دهد که کدام صداها از هر بلندگو خیلی دقیق تر از یک الگوریتم مشابه است که به سادگی با گوش دادن صدا را تشخیص داد.

این AI، که در آگوست در نشست SIGGRAPH 2018 در ونکوور ارائه خواهد شد، می تواند برای ضبط فیلم ها دقیق تر از سیستم های رونویسی فعلی مورد استفاده قرار گیرد. شومل پگل، دانشمند کامپیوتر در دانشگاه اورشلیم می گوید، آینده ای سریعتر از برنامه ای که می تواند سر و صدای پس زمینه را از طریق ویژگی های ویدئویی زنده فیلتر کند، می تواند به مردم کمک کند که در طول کنفرانس های تلفنی واضح تر صدای یکدیگر را بشنوند.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 65557

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب