مدیران برق مازندران به رسانه‌ها پاسخ دادند

تداوم شیب صعودی مصرف برق مازندران

مدیران برق در جلسه شورای اطلاع رسانی برق استان مازندران اعلام کردند که مصرف برق در استان مازندران روند صعودی داشته و از میانگین مصرف کشوری بیشتر است.

 

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، حسین افضلی  پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اطلاع رسانی مدیران مجموعه برق استان مازندران اظهار کرد: نیروگاه 360 مگاواتی نوشهر قرار است در تابستان وارد مدار شود.

وی با اعلام اینکه تنگناهای مالی مانع اجرای پروژه‌ها ما شده است، تصریح کرد: در سال 96 حدود 300 میلیون کیلووات ساعت انرژی تولیدی بوده است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با اعلام اینکه  برای تامین نیازمندی‌های برق استان 33 پروژه در دست اجرا داریم، گفت: این پروژه‌ها باید در پیک مصرف سال 97 به بهره‌برداری برسد.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته خاموشی‌های در سطح استان انجام شده است و در سال جاری اگر با همکاری مردم مواجه شویم میزان خاموشی‌ها کاهش یابد.

 

افضلی در ارتباط با اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل،گفت: به همه بخش‌های اجرای اعمال شده و شبکه‌ها در برابر حوادث احتمالی مصون سازی شود.

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان در پاسخ به سؤوالی در ارتباط با احداث نیروگاه‌های مقایس کوچگ در استان مازندران، افزود: مجلس قانونی را مصوب کرد که اجازه ساخت نیروگاه جدید برقی را نمی‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 244 نیروگاه مقایس کوچک در استان مازندران به بهره‌برداری رسیده است.

 

در ادامه شهابی مدیرعامل توزیع برق استان مازندران اظهار کرد: در سال 96 میزان تلفات ما کاهش پیدا کرده است.

وی خاطر نشان کرد: 31 هزار ترانس برق و 28 هزار کیلومتر خط برق داریم و میزان اشتراک ما به یک میلیون و 350 هزار مورد رسیده است.

مدیرعامل توزیع برق استان مازندران با اعلام اینکه 80 درصد مشترکان ما خانگی هستند، گفت: یک درصد مشترکان ما صنعتی هستند.

وی در ارتباط با مدیریت خاموشی در استان مازندران از پیگیری برای تغییر زمان ساعت اداری استان خبر داد و گفت: در خواست تغییر ساعت در اختیار استاندار قرار گرفته و در صورت موافقت ساعت شروع فعالیت ادارات در استان از ساعت 6 و نیم صبح می‌شود.

شهابی در ارتباط با وضعیت مصرف در استان گفت: 9 ماه از سال مصرف ما ثابت است و در تابستان حدود سه برابر افزایش می‌یابد که بخش اعظمی از مصرف مربوط به حضور مسافران و گردشگران است، در ایام تعطیلات ییلاقات ما شلوغ می‌شود.

وی در ارتباط با قطعی برق استان در زمان بروز حوادث که مورد انتقاد برخی از خبرنگاران و رسانه‌های استان بود، گفت: آیا باد 80 کیلومتر در ساعت را می‌توان نسیم اعلام کرد و یا اینکه برق بالای یک و نیم متر در برخی مسیرها یک برفک نیست

  در ادامه کیوان فرح‌زاد مدیرعامل توزیع برق غرب استان مازندران با اعلام اینکه بیشترین جمعیت شناور را در استان مازندران داریم، افزود: سالانه حدود 17 میلیون نفر به این منطقه مراجعه می‌کنند.

مدیرعامل نیروگاه برق نکا محسنی نعمتی نیروگاه دو هزار و 214 برق از نیروگاه نکا استحصال می‌شود، گفت: یکی از اقدامات موثر انجام شده تکیه بر استفاده از ظرفیت داخلی است و بیش از 20 هزار قطعه مورد نیاز این مجموعه در داخل کشور ساخته و نصب شده است.

وی با اعلام اینکه سال گذشته 11 میلیارد کیلوات مگاوات برق تولید کردیم، افزود: در سال 95 مقام دوم کشور در تولید برق را دریافت کردیم.

به گزارش فارس میزان مصرف در مازندران 10 و نیم درصد و در کشور معادل پنج درصد است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 66063

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
نداکلایی
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۶:۱۹

آقای عباسی،خداقوت.لطفا اخبار با نام فارس در خبرگزاری علم و فناوری کار نکنید.ممنون

اشتراک گذاری مطالب