رتبه چهارم گروه آزمایشی علوم انسانی؛

مسئولین جو متشنج کنکور را کم کنند/مدرسه معمولی می رفتم و تیزهوشان هم نبودم

فرنوش فخار دانش آموز کاشانی که موفق به کسب رتبه چهارم گروه آزمایشی علوم انسانی در کنکور سراسری سال ۹۷ شده است، رمز موفقیت خود در کنکور خیلی سخت امسال را پشتکار می داند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، فرنوش فخار دانش آموز کاشانی که موفق به کسب رتبه چهارم  گروه آزمایشی علوم انسانی در کنکور سراسری سال ۹۷ شده است، رمز موفقیت خود در کنکور خیلی سخت امسال را پشتکار می داند.

فخار در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، علت اصلی موفقیت خود را تلاش خیلی منظم و مسنجم و خود باوری عنوان کرد و ادامه داد: برنامه ریزی برای کنکور را از سال گذشته شروع کرده و در ایام تابستان هر روز 6 تا 10 ساعت و از مهرماه به بعد حدودا 6 تا 12 ساعت درس خوانده و قبل از آن هم هیچ برنامه جدی برای کنکور نداشته است.

وی  تاکید داشت: در هیچ کلاسی شرکت نکرده و فقط مدرسه بوده است، اما در رابطه با  کتابهای کمک درسی تقریبا تمام انتشاراتی ها را استفاده کرده است.

فخار در پاسخ به این سوال که آیا انتظار کسب رتبه برتر کنکور را داشته است، تصریح کرد: واقعا نه و بعد از کنکور هم اصلا این تفکر را نداشته و درصد های مورد انتظار خودش را هم کسب نکرده است، اما کنکور امسال خیلی سخت بوده و به همین دلیل رتبه برتر شده است.

وی در رابطه با این سوال که آیا جزو دانش آموزان استعداد برتر بوده یا نه، گفت: واقعا چیزی نمی توانم بگویم  ولی مدرسه معمولی می رفتم و تیزهوشان هم نبودم.

این برگزیده رشته علوم انسانی، در پاسخ به این سوال که تاثیر استعداد و پشتکار در موفقیت خود را چگونه ارزیابی می کند، بیان کرد: استعداد شاید ده درصد در موفقیت تاثیر داشته باشد اما تاثیر پشتکار حداقل90 درصد است.

فخار در پاسخ به این سوال که نقش خانواده و بخصوص پدر و مادر در موفقیت چگونه است، تاکید کرد: پدر و مادرم واقعا از نظر شرایط روحی کمک کردند، این که شرایط استرس آوری برایم ایجاد نکردند، این گونه نبود که دائما بخواهند نتیجه آزمونها را از من بپرسند، بیشتر خودم می خواستم، سختگیری بالای سرم نیود.

این برگزیده رشته علوم انسانی، رشته مورد علاقه خود را حقوق دانشگاه تهران و یا دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد و ادامه داد: واقعا میخوام  به جایگاهی برسم که بتوانم به بقیه خیلی کمک کنم و در این دنیا مفید باشم.

این برگزیده رشته علوم انسانی در رابطه با انتظاراتش از مسئولین، تاکید کرد: انتظارم از مسئولین این است که جو متشنج کنکور را کم کنند خیلی ها ضربه می خوردند حالا ممکنه من موفق بشوم  ولی خیلی های دیگر روحیه خود را از دست می دهند یعنی کلا موفقیت در ایران محدود می شود به رتبه کنکور در صورتی که نباید این گونه باشد چرا که کنکور فقط چهار ساعت است باید  موضوعات دیگری برای دستیابی به موفقیت در نظر گرفته شود، باید استعداد شناسی شود.

سازمان سنجش امروز اسامی نفرات برتر کنکور سراسری سال 97 را در همه گروههای آزمایشی اعلام کرد، در این میان سه رتبه برتر استان اصفهان، فروغ رنجبر رتبه اول گروه هنر، همچنین طنین زاهدی‌کیا و فرنوش فخار به ترتیب رتبه دوم و  رتبه چهارم گروه علوم انسانی را کسب کردند.

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 68072

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب