یادداشت

جنگ نفت در خاورمیانه

چندی است که جنگ نفت در خاورمیانه براه افتاده و با صدور دستوری ازسوی امریکا ، کشور عربستان تولید روزانه خودرا افزایش داده تا جایی که قیمت نیز کاهش یافته و نفت ایران را بی مشتری و بی رونق کرده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان، این روزها حامیانی هم بدنبال حمایت مادی و معنوی از ایران هستند ؛ چین و روسیه سعی دارند که در برابر این دستور و توطئه دشمنان بایستند و نفت را از ایران بخرند هر چند اینان هم دلسوز ایران نبوده و برای اینده خود و کشورشان نگران هستند نه برای اقتصاد روبه زوال ایران اما بازهم دراین اوضاع حمایت این کشورها از ایران و فروش نفت به اینان مسکن موقتی است که می تواند بسیاری از مشکلات را حداقل کاهش دهد.

بنا به گزارش رویترز ظهر امروز اعلام شد که چین واردات نفت ایران را متوقف نمی‌کند ودولت چین درخواست آمریکا برای توقف واردات نفت ایران را رد کرده است هر چند این تصمیم قاطعانه چین هم تبعاتی برایش خواهد داشت اما می تواند برای اقتصاد نفتی و وابسته ما اندکی مرحم باشد.

این روزها خاورمیانه بشدت به نفت و دلارهای نفتی وابسته و دلخوش شده و دلیل وابستگی و اقتصاد بیمارما هم همین نفت و صادرات تک بعدی است پرا که وقتی به یک کالا بسیار وابسته شدیم دیگر راه برون رفت از رکود و مشکلات را گم کرده و همه منتظر یک معجزه الهی هستند تا دستی از غیب براید و مشکلات خودساخته را برطرف نماید.

از سوی دیگر حمایت مادی و معنوی عربستان وسایرکشورهای عربی از دشمنان ایران وتقابل با ایران اسلامی نشان از کینه و عداوتی دیرینه دارد و خواهان ضربه زدن به اقتصاد ایران بوده و با هر ترفند و شگرد دستی از استین شان خارج می شود و هر چندگاه بهانه ای را علم کرده و سعی در ایجاد اشوب ها و ناامنی در کشور دارند اما باید گفت کورخوانده اید ملت ایران محکم ترو باصلابت تر ازاین هستند که به بهانه دلارهای باداورده عربستان و دولت های دست نشانده دیگر تحرکی علیه امنیت عمومی و ملی خود بکنند.

کاهش تولید نفت در دنیا و کاهش همزمان قیمت نفت یکی از شگردهای قدیمی استکبار برای ضربه زدن به اقتصاد کشورمان است انها می خواهند سایر کشورهارا ازخرید نفت ایران منع کرده و اجازه ندهند ایران در معاملات بین المللی نقشی ایفا نماید اما غافل از انکه بنابه امارهای اپک نفت ایران در سرنوشت نفتی دنیا تعیین کننده و تاثیرگذار بوده و هست.

نویسنده: فروغ مسلم زاده 

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۲:۴۸

شناسه خبر: 68115

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب