جولان تب کریمه کنگو در خراسان شمالی/دامداران مراقب باشند

استان خراسان شمالی به عنوان قطب دامپروری در کشور محسوب می شود، استان خراسان شمالی سه ونیم میلیون واحد دام سبک و سنگین دارد.

به گزارش  خبرگزاری علم وفناوری از خراسان شمالی سالانه 30 تا 40 درصد جمعیت دامی این استان کشتار و یا به صورت زنده به سایر استان ها حمل می شود.

15 هزار میلیارد ریال سرمایه دامی در خراسان شمالی وجود دارد و از یک میلیون و 400 هزار تن محصولات دامی و کشاورزی در استان بیش از 20 درصد مربوط به محصولات دامی است، اما هم اکنون تب کریمه کنگو در کمین است که این امر نیازمند توجه ویژه به توصیه های کارشناسان مربوطه در خصوص مبارزه با این بیماری است.

متاسفانه یکی از چوپانان این استان نیز بر اثر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در شهرستان مانه و سملقان جان خود را از دست داده است که هم اکنون باید شیوع این بیماری را جدی بگیریم، خطرات و تلفات انسانی این بیماری همچنان نگران کننده است.

 

به علت تنوع آب‌وهوا، وجود مراتع وسیع و دارا بودن شرایط مساعد منطقه، برای دامداری و دامپروری شرایط مناسبی در استان خراسان شمالی دارد.

بر اساس بررسی‌ها شیوه دامداری در استان بیشتر سنتی است و مجتمع‌های دامداری صنعتی و نیمه‌صنعتی نیز گسترش ‌یافته و فعالیت‌های دامداری شامل نگهداری و پرورش انواع گاو و گوساله، گوسفند، بز و بزغاله، پرورش انواع مرغ گوشتی، مرغ تخم‌گذار و بومی است.

اقتصاد استان تا حد زیادی بر پایه دامپروری و کشاورزی است که نیاز است تا اقدامات حمایتی از دامداران و سایر حمایت ها در دستور کار قرار گیرد.

خشکسالی و تبعات ناشی از آن مانند کمبود وگرانی علوفه وآب، افزایش قیمت نهاده ها و در مقابل آن رشد کند تولید فرآورده های دامی از جمله مهمترین مشکلاتی است که عرصه را بر دامداران تنگ کرده است.

 

هم اکنون نیاز است توجه ویژه ای به این سرمایه در استان خراسان شمالی شود

به گفته کارشناسان سازمان دامپزشکی بیماری مهلک تب کریمه کنگو بومی کشور است، بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در فصول گرم سال با رشد و تکثیر کنه هیالوما افزایش می یابد، که احتمال بروز و شیوع این بیماری در دامداری های روستایی و صنعتی وجود دارد.

تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری شغلی به شمار می رود به طوری که در صورت گزش کنه در دام ، دامداران، چوپان ها، دامپزشکان، کشتارگاه ها، قصاب ها می تواند مورد تهدید این بیماری قرار بگیرند.

این بیماری می تواند به طور مستقیم از کنه، خون، گوشت، پوست، امحا و احشا دام ذبح شده آلوده به انسان انتقال یابد و در صورت رعایت مسائل بهداشتی و حفاظتی همچون عینک، چکمه، ماسک و دستکش می توان از انتقال این بیماری جلوگیری کنیم.

اگر این بیماری به موقع تشخیص داده نشود، احتمال مرگ و میر بالای 50 درصد در انسان را دارد، همچنین در آخرین مراحل بروز بالینی این بیماری خونریزی در حدی است که امکان انجام اقدامات پزشکی و نجات انسان وجود ندارد.

کنه ها در فصل گرما فعال می شوند، دامداران با رعایت کامل ضوابط بهداشتی و اصول حفاظت فردی، نسبت به سم پاشی جایگاه و بدن دام های خود در محیط های دامداری روستایی، عشایری و صنعتی باید اقدام کنند.

کارشناسان بر این باور هستند که باید برای جلوگیری از بروز این بیماری از ذبح دام در غیرکشتارگاه ها و افراد غیرآموزش دیده برای کشتار و نظارت دامپزشکان پرهیز کنیم.

 مخزن ویروس در طبیعت کنه‌ها و پس از آن گاو، گوسفند، بز و خرگوش ها هستند و این ویروس از طریق تماس مستقیم با خون یا ترشحات فرد بیمار و لاشه حیوان آلوده (انتقال به قصابها و سلاخها) به فرد سالم انتقال می‌یابد.

این بیماری یکی از بیماری های خطرناک و با درصد کشندگی بالا در انسان است که علاوه بر انتقال مستقیم از انسان به انسان، به طور معمول توسط کنه ها ویروس عامل این بیماری قابل انتقال به انسان و دام است.

بیماری در فصول گرم سال از اواخر فروردین تا اواخر شهریور زمان رشد و تکثیر کنه‌ها بیشتر شایع است به ویژه در مناسبت های خاص که در آنها کشتار خارج از سیستم کشتارگاهی افزایش می یابد، موارد قطعی بیماری در انسان افزایش پیدا می کند.

بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در حیوانات اهلی هیچ گونه علایم مشخصی ندارد و خطر انتقال بیماری در انسان در ذبح حیوان آلوده و یا یک دوره کوتاه پس از ذبح حیوان آلوده (به دنبال تماس با پوست یا لاشه حیوان در صورتیکه دام در مرحله ویرمیک باشد)وجود دارد.

همچنین تماس با خون و بافت بیماران بخصوص در مرحله خونریزی یا انجام هرگونه اعمالی که منجر به تماس انسان با خون، بزاق، ادرار، مدفوع و استفراغ آنها شود، باعث انتقال بیماری می‌شود.

این بیماری ویروسی مقاومتش در برابر سرما و حرارت کم است و در دمای 56 درجه سلسیوس به مدت 30 دقیقه از بین می‌رود؛ بنابراین پختن گوشت و یا پاستوریزه کردن شیر باعث از بین رفتن ویروس می‌شود، این ویروس به محیط های اسیدی حساس بوده و سریع از بین می رود.

در صورتی که لاشه دام در کشتارگاه های صنعتی (پیش سردکن) و یخچال اگر به مدت حداقل 24 ساعت دردمای منفی 4 درجه سانتیگراد نگهداری شود با اسیدی شدن لاشه وجود ویروس غیر ممکن ممکن می شود و از بین می رود.

عملیات سمپاشی بدن و جایگاه دام به طور صرف به منظور حذف ناقلان عامل بیماری کنه ها در کانون های گزارش شده از دیگر اقدامات کنترلی است.

برای کنترل بیماری گروه های در معرض خطر شامل دامداران، کارکنان کشتارگاه ها، قصابان، کشاورزان و به ویژه روستائیان و عشایر که به نحوی از امحاء دام سر و کار دارند، باید در موقع کشتار از وسایل حفاظت فردی از جمله لباس های مخصوص، دستکش، چکمه و عینک استفاده کنند.

همچنین از کشتار دام در خارج از کشتارگاه ها، رعایت اصول بهداشتی و خرید گوشت های بدون مهر سازمان دامپزشکی کشور خودداری کنند.

 

خبرنگار: محسن محمدی 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 68125

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب