پیش دانشگاهی به تاریخ پیوست / راه اندازی انجمن های خبرگزاری علم و فناوری - پیش دانشگاهی به تاریخ پیوست / راه اندازی انجمن های علمی و دبیرخانه کارآفرینی اولویت آموزش و پرورش

پیش دانشگاهی به تاریخ پیوست / راه اندازی انجمن های علمی و دبیرخانه کارآفرینی اولویت آموزش و پرورش

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به حذف پیش دانشگاهی گفت: مهرماه امسال برای اولین بار در استان گلستان پایه دوازدهم استقرار می باید .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گلستان ؛ کمالدین نظرنژاد عصر روز گذشته سوم شهریور ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد : سعی کرده ایم آموزش و پرورش را بر مبنای علمی و پژوهش محوری بنا نهیم ، همچنین سه دانشگاه فرهنگیان در استان فعال است که امسال 660 دانشجومعلم را پذیرش کرده است تا بتواند نسل آینده را تربیت کند .

نظرنژاد افزود : همچنین تا پایان امسال حدود 1200 نفر از فرهنگیان و نیروهای آموزش و پرورش استان بازنشسته می شوند که شامل یک هزار و 50 نیروی آموزشی و 150 نیروی خدماتی می باشد .

وی همچنین از حذف پیش دانشگاهی در مدارس استان گلستان خبر داد و تصریح کرد : برای اولین بار پایه دوازدهم از ابتدای مهرماه در استان گلستان استقرار می یابد و یک پایه نیز در هنرستان ها اضافه می شود .

معاون آموزش و پرورش استان گلستان با بیان اینکه 279 هزار و 290 دانش آموز در گلستان معادل 85 درصد از دانش آموزان استان در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند ، خاطرنشان کرد :  19 هزار و 740 معلم رسمی و پیمانی، 873 معلم حق التدریس، 207 راننده و خدمتگذار، 167 سرباز معلم و 12 هزار و 500 معلم بازنشسته در سازمان ما مشغول بکارند .

نظر نژاد تاکید کرد : بر آن هستیم تا از ایجاد فرهنگ کارآفرینی و حمایت از ایده ها  حمایت کنیم چرا که مشکلات عدیده ای در بحث توسعه اقتصادی وجود دارد لذا دبیرخانه کارآفرینی و رشد خلاقیت را در تمام سطوح با همراهی مدیر کل آموزش و پرورش استان و سایر نهاد های استانی در امسال راه اندازی خواهیم کرد.

وی بر حمایت و راه اندازی انجمن های علمی دانش آموزی در سطح شهرستانهای استان تاکید کرد و گفت : هر رشته ای باید یک انجمن علمی داشته باشد و الان در استان 5 انجمن علمی بیشتر نداریم که در مرکز استان فعال هستند لذا تعدادی از نیروهای آموزش و پرورش را مامور کردیم به صورت جدی تاسیس انجمن های علمی را پیگیری کنند .

این مقام مسئول اضافه کرد : جمعیت دانش آموزی استان گلستان در سال تحصیلی جدید 325 هزار و 249 نفر می باشد که 51.49 درصد پسر و 48.59 درصد دختر هستند و همچنین 58.29 درصد دانش آموزان در شهر و 41.71 درصد آن ها در روستا مشغول به تحصیل هستند.

معاون اداره کل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به اینکه 44 درصد جمعیت دانش آموزان استان در شیفت روزانه در گرگان و گنبد هستند ، یادآور شد : امسال جمعیت دانش آموزی بزرگسال تقریبا به 10 هزار نفر و جمعیت روزانه اعم ازدولتی و غیردولتی به 345 هزار نفر برسد.

نظر نژاد تعداد مدارس دولتی استان را 2 هزار و 156 آموزشگاه دانست و گفت : این تعداد در سال آینده به 2 هزار 180 آموزشگاه خواهد رسید ، همچنین تعداد مدارس غیر دولتی نیز 384 آموزشگاه است که بر اساس پیش بینی  قرار است به 400 آموزشگاه برسد.

انتهای پیام /

زمان انتشار: دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 68482

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب