رئیس اداره دامپزشکی رامشیر:

واکسیناسیون دام ها بهترین راه مقابله با طاعون نشخوار کنندگان است/تب، ترشحات چشم و بینی و التهاب و جراحات دهانی از علائم بیماری

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رامشیر گفت: واکسیناسیون دام ها بهترین راه مقابله با بیماری طاعون نشخوار کنندگان است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، یکی از بیماری های خطرناک دامی طاعون نشخوارکنندگان است که می تواند عواقب خطرناکی برای دام ها داشته باشد.

در همین ارتباط دکتر امین اله قنواتی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رامشیر توضیحاتی را ارائه داد و اظهار کرد: بیماری طاعون نشخوارکنندگان یک بیماری ویروسی بسیار مسری است که می تواند گوسفند و بز را مبتلا کند.

علائم بیماری طاعون نشخوار کنندگان

وی در ادامه به برخی از علائم بیماری طاعون نشخوار کنندگان اشاره کرد و گفت: تب، ترشحات چشم و بینی، التهاب و جراحات دهانی، اختلال تنفس و سرفه، ذات الریه، التهاب روده‌ها و اسهال از جمله علائم این بیماری خطرناک هستند که در دام مبتلا به وجود می آیند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رامشیر در بخش دیگری از سخنان خود راه های پیشگیری از بیماری طاعون نشخوار کنندگان را بیان کرد و ادامه داد: رعایت اصول امنیت زیستی دام ها یکی از اقدامات مهم برای جلوگیری از شیوع این بیماری مسری است.

وی تصریح کرد: همچنین یکی از راه های مهم پیشگیری از این بیماری واکسیناسیون به موقع دام ها از جمله بز و گوسفند است که باید انجام شود.

واکسیناسیون 24 هزار و 765 راس دام سبک

قنواتی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان توسط اداره دامپزشکی شهرستان رامشیر خاطرنشان کرد: واکسیناسیون طاعون نشخوار کنندگان کوچک (PPR) در جمعیت گوسفند و بز در این منطقه انجام شد.

وی اضافه کرد: واکسیناسیون طاعون نشخوار کنندگان کوچک (PPR) در جمعیت گوسفند و بز که توسط اداره دامپزشکی شهرستان رامشیر آغاز شده بود به پایان رسید.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رامشیر عنوان کرد: عملیات واکسیناسیون و مایه کوبی بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک (PPR)توسط اکیپ های دولتی این اداره با موفقیت انجام شد.

قنواتی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در عملیات واکسیناسیون و مایه کوبی بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک تعداد 24 هزار و 765 راس دام سبک از جمله گوسفند و بز بر علیه این بیماری واکسینه شدند .

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳:۲۳

شناسه خبر: 68500

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب