برای اولین بار در کشور؛

ساخت دستگاه درمان آسیب هایی نخاعی بدون عمل جراحی

مخترع جوان کشورمان موفق به ساخت دستگاهی شده است که می تواند بدون نیاز به جراحی آسیب های نخاعی را درمان کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری واحد همدان - علی پرویزی مخترع و تولید کننده «دستگاه کشش ناحیه کمر و خاجی» در یک شرکت دانش بنیان درباره این دستگاه گفت: نخاع یکی از بخش های مهم در بدن است که ارتباط بالاتنه و پایین تنه به واسطه آن صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه اگر آسیبی به نخاع وارد شود سیستم بدن دچار مشکل خواهد شد، گفت: به همین دلیل در صدد برآمدیم تا دستگاهی را برای جلوگیری از آسیب به نخاع و خاجی کمر بر اساس یک روش خاص طراحی کنیم.

پرویزی با بیان اینکه کمردرد بیش از حد موجب ضعف، ناتوانی، بی حوصلگی، عدم تحرک، چاقی و ... می شود، خاطر نشان کرد: این دستگاه با اعمال دو نیروی همزمان بالابرنده و کشش در سطح افق بدن فرد باعث می شود دردهای ناحیه کمر برطرف شود. به گفته وی، چندین نفر از افرادی که نیاز به عمل جراحی داشته اند به واسطه این دستگاه بهبود یافته اند.

پرویزی با اشاره به یکی از ویژگی های این دستگاه کششی عنوان کرد: رفع دردها و ضایعات ناشی از قوس های غیرطبیعی مهره های کمری از قبیل لوردوز و اسکولیوز از جمله مزیت های این دستگاه کششی به شمار می رود. وی با بیان اینکه این دستگاه نمونه داخلی ندارد، گفت: کشور تاکنون ۵ میلیارد تومان برای واردات این دستگاه هزینه کرده که با تولید آن در کشور می توان از خروج ارز جلوگیری کرد.

وی تاکید کرد: با استفاده از این دستگاه می توان تنگی کانال النخاع در افراد را به راحتی درمان کرد بدون اینکه نیاز به جراحی باشد. تا کنون افرادی بوده اند که با همین دستگاه درمان شده اند. وی با بیان اینکه همه افراد می توانند از این دستگاه استفاده کنند، گفت: دستگاه کششی برای افراد سالم هم به کار می رود و مدارس، ادارات، سالمندان، بیمارستان، باشگاهها و فدراسیون ها می توانند این دستگاه را داشته باشند. پرویزی گفت: این دستگاه در قالب یک شرکت دانش بنیان در مرکز رشد فناوری دانشگاه بهزیستی و توانبخشی تهران تولید شده است.

انتهای پیام/

منبع: مهر

زمان انتشار: یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 68685

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۴ نظر
علی پرستار
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰:۰۱

باسلام هیچ آدرس و تلفن و یا سر نخی از این تکنولوژی در هیچ درمانگاه یا بیمارستانی ارایه نکردید. آخه مرد مسلمان یکی بخواد پیگیری کنه باید با تمام مراکز درمانی کشور تماس بگیره. لطف کنید یه نشانی بذارید.

مرجان عماری اله یاری
۰ مخالف          ۰ موافق
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴:۲۴

با عرض سلام ،لطفا بفرمایید کجا و چگونه میتوان از دستگاه فوق توسط مخترع ارجمند کشور آقای علی پرویزی استفاده کرد،سپاسگزارم پیشاپیش از راهنماییتون

لیلی جعفری
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰:۵۷

این دستگاه دیسک کمر و هم درمان میکنه؟

علی پرستار
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹:۲۱

این دستگاه در حال حاضر در کدام مراکز درمانی وجود دارد؟ چگونه میتوان به آن دسترسی پیدا کرد؟

اشتراک گذاری مطالب