گروه تحقیق و توسعه شرکت زیستاب جلبک لیان جنوب:

 جلبک اسپیرولینا معجزه می کند

شرکت زیستاب جلبک لیان جنوب با تکیه بر توان علمی اعضا در سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد و با حمایت دفترنخبگان بسیج سپاه امام صادق (ع) (سازمان بسیج علم و فناوری سپاه امام صادق (ع)) و پارک علم و فناوری خلیج فارس توانست به دانش فنی کشت و پرورش 'اسپیرولینا و فرآوری محصولات مختلف از آن' دست یابد

به گزارش خبرگذاری علم وفناوری: سمیه زارعی مدیر گروه تحقیق و توسعه شرکت زیستاب جلبک لیان جنوب در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید بر حمایت از کالای ایرانی، شرکت زیستاب جلبک لیان جنوب  تمام تلاش خود را برای تولید محصول داخلی با کیفیت بالا بکار گرفته تا محصول با کیفیت خوب به بازار ارائه کند.

وی اضافه کرد: شرکت زیستاب جلبک لیان جنوب با تکیه بر توان علمی اعضا در سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و با حمایت دفترنخبگان بسیج سپاه امام صادق (ع) (سازمان بسیج علم و فناوری سپاه امام صادق (ع)) و پارک علم و فناوری خلیج فارس توانست به دانش فنی کشت و پرورش 'اسپیرولینا و فرآوری محصولات مختلف از آن' دست یابد.

زارعی با اشاره به موفقیت و کسب رتبه برتر در سال 96 گفت: در سال 96 با حمایت گروه صنعتی پلیمر بوشهر به عنوان سرمایه گذار استفاده و فعالیت های خود را به منظور تولید محصولات در مقیاس انبوه آغاز کند.

سمیه زارعی مدیر گروه تحقیق و توسعه شرکت زیستاب جلبک ، درباره این محصول خاطر نشان کرد: جلبک اسپیرولینا پلاتنسیس (Spirulina platensis) از جلبک های سبز – آبی بوده و با داشتن ۶۰ تا ۷۰ درصد پروتئین وزن خشک شامل بسیاری از مواد مغذی گیاهی، ویتامین های A، B 1 ، B 2 ، B 6 ، B 12 ، E، K، مواد معدنی، اسیدهای چرب امگا ۶ ، کاهش دهنده کلسترول بد خون، آهن منبعی مناسب برای زنان باردار و افراد مبتلا به کم خونی و فایکوسیانین با اثرات ضد سرطانی است.

 وی در ادامه گفت: این جلبک در محیط های مختلف به ویژه آب های شور و لب شور یافت می شود و به دلیل دارا بودن مقادیر بالای پروتئین، ویتامین، مواد معدنی، آمینواسیدهای ضروری، اسیدهای چرب و رنگدانه های آنتی اکسیدانی نظیر بتاکاروتن، به عنوان یک پروبیوتیک و تقویت کننده ی سیستم ایمنی مطرح است.

سمیه زارعی درباره مورد استفاده های این محصول گفت: امروزه از اسپیرولینا در کلوچه ها، نان ها، سالاد و سوپ استفاده می کنند و در کشورهای اروپایی برای بهبود رژیم غذایی قرص های اسپیرولینا به صورت روزانه مصرف می شود.

وی با بیان اینکه این جلبک قابلیت استفاده در صنایع دارویی- غذایی، غذای دام و ماهی و همچنین استفاده در لوازم آرایشی-بهداشتی را داراست گفت: این محصول به اشکال متنوع پودر، رشته های نازک خشک شده، مایع و همچنین قرص های فرآوری شده در شرکت ما عرضه می شود.

مدیر گروه تحقیق و توسعه شرکت زیستاب جلبک لیان جنوب ، درباره توانایی این شرکت اظهار داشت: بخش تحقیق و توسعه شرکت زیستاب جلبک لیان جنوب توانسته است در زمینه تولید محصولات بازار پسند از جمله بیسکویت مکمل غذایی، ماسک و کرم آرایشی-بهداشتی قدم های محکمی بردارد و پس از تست و تولید اولیه در مرحله اخذ مجوزهای لازم برای ورود به بازار می باشند.

وی درباره مشکلات موجود در این عرصه خاطر نشان کرد:

سمیه زارعی در پایان از جهاد علم وفناوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر تشکر و قدردانی کرد و گفت: اولین گروهی که ما را با ارائه دو وام پنج میلیونی بلاعوض حمایت کردندجهاد علم و فناوری سپاه امام صادق(ع) بود که با این کمک مالی توانستیم طرح خود را اجرایی کنیم.

 

 

 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 68693

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب