مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس:

رشته های نو و کارآمد مؤثر در اشتغال زایی/ نیاز جامعه به متخصصین در مشاغل حساس

در زمانی که با مسائلی همچون وقوع زلزله مواجه هستیم، برخورداری از مهارت کافی در ساخت و ساز از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و لازم است تا افراد کارآمد و متخصص در این حوزه به کار گرفته شوند.

به گزارش "خبرگزاری علم و فناوری" از فارس، در زمانی که با مسائلی همچون وقوع زلزله مواجه هستیم، برخورداری از مهارت کافی در ساخت و ساز از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و لازم است تا افراد کارآمد و متخصص در این حوزه به کار گرفته شوند. به علاوه با تقویت زمینه آموزشی در مشاغل ظریف و کارآمدی همچون طلاسازی می‌توان در کارآفرینی اقدامات مطلوبی در استان ایجاد کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با اشاره به اهمیت برخورداری از مهارت در مشاغل جامعه می‌گوید: زمانی که در استان از مهارت‌های مختلف برخوردار شویم می‌توانیم افراد ماهر را در مشاغل حساس به‌کار بگیریم.

حشمت کوشکی ادامه می‌دهد: این همان موردی است که نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در بازدید از هجدهمین مسابقات ملی مهارت بر آن تاکید کردند.

وی با تاکید بر عدم تناسب میان مدرک تحصیلی با مشاغلی که در جامعه کاربرد دارد، اظهار می‌کند: بسیاری از رشته‌های تحصیلی اشباع شده‌اند و بازار کاری برای آنها وجود ندارد و اینجاست که ارائه مهارت‌های منطبق بر نیاز بازار می‌تواند به توسعه و تقویت فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال کمک کند.

مهارت و کارآفرینی

کوشکی، برخورداری از مهارت کافی در رشته‌های مختلف را در حوزه مشاغل حساس از اهمیت بسزایی برخوردار می‌داند و می‌گوید: مشاغل صنعتی، ساختمانی، مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات و ... نیاز به برخورداری از مهارت کافی دارد.

وی می‌افزاید: استانداردهایی که در ایمنی ساختمان باید رعایت شود نیاز به مهارت فراوان و برخورداری از تخصص کافی دارد و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این زمینه با هدف ارائه موثرترین مهارت‌ها ارائه می‌شود.

رشته‌های نو و کارآمد

مدیرکل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان رشته‌های نو و کارآمد در جامعه را در توسعه اشتغال‌زایی ارزشمند عنوان می‌کند و می‌افزاید: طلا و جواهرسازی از این موارد است که در حوزه کسب و کار و اشتغال‌زایی به ویژه برای بانوان کارایی مطلوبی دارد.

 

کوشکی اضافه می‌کند: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با هدف توانمندسازی علاقمندان در رشته‌های نو و متناسب با تقاضا در بازار کار از ارائه آموزش در رشته‌هایی از این دست از آموزشگاه‌های آزاد حمایت می‌کند.

وی آموزشگاه‌های آزاد را بازوی موثر ارائه آموزش‌های مهارتی در استان می‌داند و می‌گوید: آموزش مهارتی در ساخت  طلا و جواهرسازی از این نمونه‌هاست.

این مقام مسوول معتقد است: برای افتتاح آموزشگاه آزاد برای ارائه آموزش در رشته‌های مختلف لازم است تا ابتدا نیازسنجی بازار انجام شود تا بازخورد مناسبی در اشتغال پس از پایان دوره وجود داشته باشد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴:۲۸

شناسه خبر: 68771

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب