کارشناس سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان بوشهر:

کلینیک صنعتی بسیج به کمک صنعتگران می آید

کلینیک صنعتی، سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان بوشهر متشکل از یک تیم پنج نفره است که هر کدام بعد از گذراندن دوره وارد کارشده و به مشاوره در زمینه های علمی، مالی، حقوقی و بازاریابی در شهرکهای صنعتی می پردازند

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری؛ محسن مشتاقی کارشناس سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان بوشهر گفت: کلینیک صنعتی با هدف شناسایی و رفع مشکلات واحدهای صنعتی در زمینه های علمی، مالی، حقوقی وبازاریابی و ارائه مشاوره لازم به افراد ایجاد شده است.

وی مهمترین هدف این کلینیک را، ارائه مشاوره تخصصی و فنی به واحدهای صنعتی دانست و گفت: برای حل مشکلات فنی باید به متخصص رجوع کرد تا سطح کیفی و کمی محصولات تولیدی، افزایش یافته و شاهد رشد اقتصادی در این زمینه باشیم.

مشتاقی از دیگر اهداف کلینیک صنعتی را جلوگیری از ورشکستگی شرکت ها عنوان کرد و افزود: اگر مشاوره لازم در زمینه های علمی و مالی و حقوقی و به خصوص بازاریابی به شرکت ها در ابتدای امر داده شود کمتر شاهد ورشکستگی آنها خواهیم بود وهر اندازه که میزان شکست پایین آورده شود بهتر می توانیم شاهد رشد اقتصادی در کشور باشیم.

کارشناس سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان بوشهر، مشاوره کسب و کار در شهرک صنعتی ، مشکلات بازار و فروش ، کمبود نقدینگی و سرمایه و مشکلات مدیریتی را از جمله مسائل واحدهای صنعتی دانست و اظهار داشت: با انجام پروژه های عارضه یابی، مشاوره، برنامه ریزی دقیق به برخی از واحدهای صنعتی، مشکلات آنها برطرف می شود.

وی تاکید کرد: فرهنگ مراجعه به مشاوران و متخصصین در جهت حل مشکلات صنعتی باید در شهرک های صنعتی نهادینه شود چون بسیاری از مشکلات  که صنعتگران با آن روبرو هستند، به گونه ای است که با مراجعه و گرفتن نظرات یک متخصص با تجربه در این زمینه مرتفع می شود.

کارشناس سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان بوشهر اظهار داشت : عارضه یابی و آسیب شناسی مشکلات واحدهای صنعتی و ارائه راه حل های مناسب جهت رفع آن یکی از برنامه های این کلینیک است و متخصصین ما با بررسی لازم واحد صنعتی می توانند نقاط ضعف و مشکلات موجود را شناسایی و راهکارهای رفع آن را ارائه دهند.

وی افزود: عارضه یابی صنعتی از چند سال پیش در شهرک های صنعتی شهرستان های بوشهر، خورموج، دشتستان و بندر ریگ انجام شده است.

محسن مشتاقی گفت: کلینیک صنعتی، سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان بوشهر متشکل از یک تیم پنج نفره است که هر کدام بعد از گذراندن دوره وارد کارشده و به مشاوره در زمینه های علمی، مالی، حقوقی و بازاریابی در شهرکهای صنعتی می پردازند.

وی درباره یکی از مشکلات عمده این تیم نبود جا و مکان دانست و گفت: طی توافقنامه مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی با سازمان بسیج مهندسین صنعتی مکان ویژه ای از طرف شهرک های صنعتی به این امر اختصاص داده شده است که به زودی افتتاح خواهد شد.

مشتاقی اظهار داشت: کلینیک صنعتی می تواند چرخه اقتصادی کشور را به حرکت درآورد و از رکود جلوگیری کرده و در حفظ اشتغال و پیشرفت و توسعه کشورموثر باشد.

گفتنی است: وی در پایان از معاونت جهاد علم وفناوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر به خاطر حمایت های خوب آنها تقدیر و تشکر کرد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳:۲۵

شناسه خبر: 68777

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
علیزاده
۰ مخالف          ۰ موافق
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵:۴۸

احسنت به این جوان با شرف که از دردها گفته و راه حل ارائه داده

اشتراک گذاری مطالب