اختصاص بیش از یک هزار میلیارد تومان وام برای اشتغال روستایی

رییس بنیاد مستضعفین کشور از اختصاص بیش از یک هزار میلیارد تومان وام برای اشتغال روستایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی،سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفین کشور امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی با اعلام این مطلب گفت: این بنیاد در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال پایدار مخصوصا در مناطق کم برخوردار روستایی از اول سال تاکنون بیش از 1 هزار میلیارد تومان وام پرداخت کرده که این موجب در افزایش اشتغالزایی بسیار موثر بوده است.

وی در ادامه بر تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات به طرح های مصوب در استان ها، نظارت بر طرح های در دست ساخت در دوران فعالیت پروژه های تولیدی تاکید کرد.

شهریاری استاندار آذربایجان غربی نیز دراین جلسه باشاره به پایین بودن شاخصهای توسعه این استان در سطح کشور گفت : در راستای کاهش فاصله توسعه و رونق سرمایه گذاری و آبادانی بنیاد مستضعفین کشور در کنار آبادانی استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان در آوربایجان غربی نیز تاکنون 36 میلیارد تومان سرمایه گذاری نموده است که قطعا ادامه این روند موجب پیشرفتهای در استان خواهد بود.

وی افزود: در گذشته بدلایل مختلف در آذربایجان غربی  سرمایه گذاری های بزرگ انجام نگرفته است و این استان به لحاظ سرمایه گذاری فاصله بسیار زیادی با سایر استان ها دارد؛ لذا در شرایط کنونی انتظار داریم شرکت های اقتصادی بزرگ از جمله شرکت های بنیاد مستضعفان در راستای جبران عقب ماندگی ها در استان سرمایه گذاری کنند.

مقام عالی استان با اشاره به قابلیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری در آذربایجان غربی نیز گفت: استان آذربایجان غربی پتانسیل ها و زمینه های بسیار خوبی برای جذب سرمایه گذاری دارد؛ ما نیز از هرگونه فعالیت اقتصادی اشتغال زا و سرمایه گذاری در استان حمایت می کنیم.

حمایت از تولیدات داخلی، توسعه مراکز آموزشی و پژوهشی، اولدیت بندی طرح های عمرانی و حمایت از صنایع تبدیلی استان از سایر متترد مطرح شده توسط اعضای جلسه بود.

انتهای پیام

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۲:۳۴

شناسه خبر: 68786

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب