مسئول معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام صادق ع استان بوشهر:

اصلاح مدیریت اقتصادی باید جدی گرفته شود

رزمایش محمد رسول الله صلی الله علیه و آله  در سراسر استان بوشهر با حضور پرشور بسیجیان عضو گردن های الی بیت المقدس برگزار شد. پس از تجمع بسیجیان در کنار میدان شهید ریئس علی دلواری، به صورت ستون واحد از کنار آبهای نیلگون خلیج فارس به سمت جایگاه نماز جمعه حرکت کرده و پس از تجمع در جایگاه نماز و استقرار نیروها مراسم به طور رسمی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری، رزمایش محمد رسول الله صلی الله علیه و آله  در سراسر استان بوشهر با حضور پرشور بسیجیان عضو گردن های الی بیت المقدس برگزار شد. پس از تجمع بسیجیان در کنار میدان شهید ریئس علی دلواری، به صورت ستون واحد از کنار آبهای نیلگون خلیج فارس به سمت جایگاه نماز جمعه حرکت کرده و پس از تجمع در جایگاه نماز و استقرار نیروها مراسم به طور رسمی آغاز وحمزه شیخیانی معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام صادق ع به عنوان سخنران مراسم درباره مسائل روز جامع صحبت کرد.

حمزه شیخیانی مشکل اقتصاد کشور را مدیریت دانست و گفت:  باید مدیریت اقتصادی اصلاح شود و در این زمینه کارهای خیلی خوبی هم همانند استفاده از یوآن به جای دلار در مبادلات ارزی و نیز سروسامان دادن به بازار ارز و دستگیری اخلال گران اقتصادی و گفتمان سازی مبارزه با فساد اقتصادی انجام شده که امید است با تداوم این سیاست ها مشکلات اقتصادی مرتفع شود.

وی خاطر نشان کرد: مشکل دوم ساختار اقتصادی است که راهکار حل ساختار اقتصادی استفاده از سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و تبدیل این سیاست ها به برنامه های اجرایی و مدلسازی اقتصادی است و به جای استفاده از نظریات شکست خورده نئوکلاسیک و کینزی باید از نظریات مبتنی بر شرایط بومی کشور استفاده شود که بهترین آن سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

شیخیانی در ادامه گفت: باید حساب ضعف مدیریت را به اصل نظام ارتباط نداد، ضعف مدیریت یک بخش به معنای ضعف نظام نخواهد بود این نظام بر پایه مکتب اسلام و آیات قرآن و روایات شیعه بنا شده و قانون اساسی کشور بر این اساس نوشته شده است.

مسئول معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام صادق ع استان بوشهر اظهار داشت: برخی کشورها همانند انگلیس هنوز قانون اساسی ندارند، در حالی که کشور ما کشوری است که بر پایه قانون دینی و اصول اسلامی بنا نهاده شده است.

وی در ادامه نقش نظام اسلامی بر دیگر کشورهای اسلامی را مهم خواند و گفت: امید همه مظلومان عالم به این نظام است، در زمان متوکل عباسی حرم امام حسین علیه السلام را شخم زدند و شیعیان هیچ کاری نمی توانستند انجام دهند فقط شیعیان بغداد بر دیوارها شعار علیه متوکل می نوشتند.

حمزه شیخیانی گفت: اگر انقلاب ما نبود در حال حاضر داعش حرم امامین شریفین را با خاک یکسان کرده بود و داعش بر کشورهای اسلامی تسلط داشت ولی  به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی شیعیان اجازه ندادند که دست داعشی­های خبیث به حرم اهل بیت برسد.

در پایان به نقش رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: هیچ جای دنیا مثل  رهبری ما وجود  ندارد که وجودش افتخار امام زمان علیه السلام بوده و هیچ سربازی بهتر از ایشان برای امام زمان علیه السلام سراغ نخواهید داشت.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰:۱۲

شناسه خبر: 68789

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب