مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر:

طرح بهنام محمدی  می تواندبنیه علمی دانش آموزان را تقویت کند!

طرح بهنام محمدی با همکاری بسیج دانش آموزی و بسیج مساجد و محلات و مدرسه قرار است در ۶۰ مدرسه استان بوشهر توسط ۱۸۰ سرگروه برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ مهراب کیانی، مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: طرح بهنام محمدی از برنامه های شاخص طرح اعتلای بسیج است که سعی در تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی باید حداقل چهار ویژگی است که این فرد باید عالم و اهل فکر، مهذب و دین‌مدار، انقلابی و آگاه و کارآمد و توانمند باشد.

وی افزود: اصلی ترین ویژگی نوجوان تراز انقلاب، کارآمد و توانمندی و اهل فکر بودن است که می تواند بنیه علمی آنها را تقویت کند و برای محقق شدن این امر تلاش شده است برنامه های علمی و فکری در طول سال برای آنها اجرا شود تا افراد نخبه و توانمند علمی شناسایی شوند.

جامعه هدف طرح بهنام محمدی

کیانی با اشاره به طرح شهید بهنام محمدی تصریح کرد: این طرح برای اولین بار در طی سه سال در مدارس محدودی از استان تهران برگزار شد و از امسال در سراسر کشور اجرا خواهد شد و در بوشهر  نیز از مهر 97 در 60 مدرسه اجرا می شود و جامعه هدف این طرح در حال حاضر دانش آموزان مقطع هفتم است.

مهراب کیانی با اشاره به ویژگی های نوجوان تراز انقلاب افزود: تمام این ویژگی‌ها در صورتی هویت‌بخش است که فرد دارای دیدگاه تمدنی و نگاه بلندهمتانه باشد و برای تحقق این امر باید سه نهاد مسجد، خانه و مدرسه همسوی یکدیگر حرکت کنند که این حرکت می‌تواند موجب ساخت محله اسلامی شود.

مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر تاکید کرد: برنامه های این طرح باید به گونه ای هدفمند اجرا شود تا علاوه بر تقویت بنیه علمی نوجوان، مهارت های زندگی نیز به آنها آموزش داده شود تا در آینده بتوانند به خوبی وارد بازار کار شوند و حرفی برای گفتن در بین نخبگان جامعه داشته باشند.

مهراب کیانی درباره مجری این طرح افزود: طرح بهنام محمدی با همکاری بسیج دانش آموزی و بسیج مساجد و محلات و مدرسه قرار است در 60 مدرسه استان بوشهر توسط 180 سرگروه برگزار شود و هدف آن مقابله با نفوذ فرهنگی دشمنان در بین دانش‌آموزان مدارس و ایجاد پل ارتباطی بین مسجد، مدرسه و منزل است.

روند کار طرح بهنام محمدی

وی افزود: سرگروه های این طرح طی چند مرحله گزینش شده و در تابستان امسال به دوره آموزشی که در شیراز برگزار شد اعزام شدند و آموزش های لازم را کسب و در نهایت بعد از مصاحبه و آزمون از طریق اساتید در دوره رد یا تایید شدند و از آنجاییکه در انتخاب اولیه دقت لازم انجام شده بود ریزش زیادی نداشتیم.

کیانی در توضیح بخشی از اجرای طرح شهید بهنام محمدی در مدارس خاطر نشان کرد: در هر مدرسه 3مربی ( روحانی یا معلم یا دانشجو) که طی مراحلی انتخاب و گزینش شده اند وارد مدرسه می شوند در سه ماهه اول این سه نفر با نظارت مربی برای دوستی و انس و الفت با دانش‌آموزان ارتباط‌گیری می‌کنند و در سه ماهه دوم از هر کلاس دو دانش‌آموز که جزو 10 نفر برتر علمی کلاس، اهل آن محل و دارای خانواده سالم هستند، شناسایی می‌شوند و این افراد هسته کار تربیتی مدرسه هستند .

وی افزود: دشمنان برای غلبه بر ما و نفوذ فرهنگی در جامعه ما شب و روز ندارند و حتی برای روزهای تعطیلی دانش‌آموزان ما نیز برنامه می‌چینند و ما هم در مسیر و آرمان‌های بحق خود در خواب غفلت نخواهیم بود و کوتاهی نمی‌کنیم و تلاش مستمر انجام می‌دهیم تا دشمن به اهداف پلید خود دست پیدا نکند.

مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر گفت: این طرح از نیمه دوم مهرماه آغاز به کار خواهد کرد و برخی از سرگروه هایی که در دوره اول رد شده اند در تاریخ 17تا20 مهرماه مجدد به دوره اعزام خواهند شد .

کیانی تصریح کرد: این طرح نیاز به هماهنگی و همکاری بین  مربی و والدین و مسئولین مدرسه دارد و باید در طول سال برنامه های علمی متعددی انجام دهند و سرگروه های توانمند این طرح موظف هستند به خوبی با دانش آموزان ارتباط گیری کرده و آنها را توانمند و اهل فکر بار بیاورند.

برنامه های طرح بهنام محمدی

گفتنی است: در این طرح برنامه هایی از جمله: برگزاری مسابقات و برنامه های علمی و پژوهشی و برگزاری جشنواره های علمی و فرهنگی و ورزشی و برگزاری ساعات مطالعه درسی در مدرسه و مسجد و برگزاری بازدید علمی و اردوهای علمی و تربیتی در طول مدرسه و اجرای برنامه های تابستانی از جمله اردوهای تربیتی، مهارتی و برگزاری هیات های دانش آموزی و اجرای طرح های شتاب و اهدا در دستور کار مربیان خواهد بود.

زمان انتشار: دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۴:۲۱

شناسه خبر: 69099

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب