در گزارش علم و فناوری بخوانید:

دجال دیجیتالی گریبانگیر عموم مردم+فیلم

امروزه بسیار شاهد در خود فرو رفتگی بشر و انزوای او به دلیل استفاده بی‌رویه از موبایل و سایر امکانات الکترونیکی هستیم تا آنجایی که بسیاری از مرزهای هویت جابجا شده و اختلالات گسترده‌ای در شخصیت و حتی بنیان خانواده‌ها دیده می‌شود. از آنجایی که این اتفاقات شباهت‌های زیادی با رخدادهای حضور دجال دارد، خبرگزاری علم و فناوری ابعاد گوناگون آنرا در گزارش زیر بررسی کرده است.

معاون فرهنگی دانشجوی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در خراسان شمالی با بیان مطالبی از کتاب موسوعه الامام المهدی نوشته علامه سید محمد صدر درباره مفهوم دجّال اظهار کرد: دجال سمبل پیچیده‌‏ترین و خطرناک‏ترین دشمن اسلام و خداست و این در واقع، توصیف تمدّن و جهان‏بینى ماتریالیستى غرب است، زیرا تاریخ ادیان تاکنون چنین دشمنى به خود ندیده است. در احادیث دجّال آمده است؛ «از زمان خلق آدم تا روز قیامت، امرى خطیرتر از دجّال وجود ندارد»، و استفاده از کلمه (أمر) خود بیانگر این حقیقت است که دجّال یک شخص معیّن نبوده، بلکه یک جریان فرهنگى- اقتصادى- سیاسى ضد توحیدى و ضد دینى است.

 

حجت‌الاسلام عبدالله امامی در ادامه در روایات باب وارد شد و افزود: از ترفندهاى دجّال این است که به آسمان دستور مى‏دهد که ببارد و در پى آن، آسمان خواهد بارید و به زمین امر مى‏کند برویان و به دنبال آن، زمین رستن آغاز خواهد کرد و این چیزى است که تمدّن غربى بر اساس پیشرفت‏ هاى خیره‏ کننده در عرصه فن‏آورى صنعتى و پیشرفت در زمینه‏ هاى فیزیک فضایى و بیوشیمى و ده‏ ها شاخه دیگر علمى و با سیطره‏ همه جانبه بر منابع طبیعى، بدان دست یافته است. بدیهى است که این شعبده‏ ها و تردستى‏ هایى که از آستین تمدن مادى غرب بیرون مى‏آید، تا چه حدّ اذهان سطحى‏ نگر و ساده‏‌اندیش را مسحور و مرعوب خود می سازد. 


وی در بیان ویژگی‌های دیگر دجّال گفت: از شگردها و شیوه‏‌هاى اوست که اگر بر محلّه‏اى عبور کند و مورد تکذیب و روى‏گرداندن اهل آن واقع شود، کسى از آنان زنده نخواهد ماند و اگر بر محلّه‏اى بگذرد و مورد استقبال و تصدیق اهل آن قرار گیرد همه چیز را موافق او کرده و بهره فراوانی با آن‌ها می‌رساند و این، پدیده‏اى است که ما امروزه در صحنه‏ بین‌الملل و روابط به اصطلاح شمال- جنوب به خوبى شاهد آن هستیم هر جامعه‌اى که خود را در آغوش غرب استکبارى انداخته و حلقه سرسپرده‌‏گى آنان را در گوش کند، از نظر اقتصادى و رفاهى مورد توجه غرب قرار مى‏گیرد و هر کشورى که بخواهد در مقابل ارزش‏هاى غربى (مانند: قرائت غربى حقوق بشر) یا سیاست‏هاى غربى بایستد، بایکوت و تحریم همه جانبه می شود.


امامی ادامه داد: از زمانى که استعمار قدیم در لباس استعمار نوین، تجدید حیات کرد و با استعمار فکرى- فرهنگى و استکبارى اقتصادى، اختاپوس‌وار با بازوهاى پلید خود به اطراف و اکناف چنگ‌‏اندازى کرده، هیچ قسمتى از کره‏ خاکى از لوث وجود او بر کنار نمانده و همه کشورهاى جهان سایه شوم او را بر سر خود حس کرده‏اند. همه فرهنگ‏ها مقهور ارزش‏ها و هنجارهاى غربى قرار گرفته است مگر ایدئولوژى مترقى و حیات‏بخش اسلام ناب که تفکر اِلحادى، نوین غرب هرگز اسلام اصیل را مقهور نخواهد ساخت که (الاسلام یعلو و لا یُعلى علیه)

 

دجال دیجیتالی گریبانگیر عموم مردم

یک استاد دانشگاه در گفتگو با علم و فناوری درباره خصوصیات دجال اظهار کرد: درباره‏ دجّال در جوامع روایى مى‏خوانیم؛ دجّال با رساترین فریاد خود که همه‏ عالمیان بشنوند بانگ می‏زند؛ به سویم بشتابید اى هواداران من! منم آن کس که (خَلَق فَسوّى) و منم آن که (قدّر فهدى) آرى! (أنا ربکم الأعلى). همه این اوصاف در مورد تمدن غربى صادق است. غرب مادّى و متافیزیک ستیز از طریق امپراطورى اهریمنى و جهانى رسانه‌ها و شبکه‌هاى عظیم صوتى- تصویرى- مطبوعاتى با ترویج اخلاق، حقوق، ارزش‏ها و هنر مادّى، ولایت خود بر شئون انسان را فریاد مى‏کند و با حرکت خزنده‏ فراگیر خویش، آدمى را در چنبره و قبضه خویش گرفته و از عالم علوى جدا ساخته است. 


احمد مرجانی در ادامه گفت: وسایل ارتباط جمعى، بلندگوى تبلیغ ارزش‏ها و هنجارهاى مادّى‏اند و قوانین دست ساز بشر غربى با هزار نوع تدلیس و آرایش و چاشنى به هاضمه فکر جامعه جهانى خورانده مى‏شود و به این شکل، تمدن مادى و فرهنگ دین‏ستیز غربى، ولایت و سرپرستى خود را بر معاش و معاد انسان و سعادت و رستگارى وى اعلام مى‏دارد 


وی با بیان اینکه در روایات، دجّال یک چشم معرفى شده است افزود: در دنیای دیجیتال ابزارهای الکترونیکی که به ویژگی‌های دجال بخورد زیاد است، یکی از آنها همین موبایل که درواقع با تک چشم دوربین خویش تمام مردم را مسحور خود کرده و هریک از ما آدم‌ها به نوعی با موبایل مشغول هستیم و وقت زیادی را با آن می‌گذرانیم و بدون هیچ اصرار و اجباری عمر گرانبهای خود را پای موبایل می‌سوزانیم.


مرجانی ادامه داد: همانطور که در روایات آمده است دجال زاییده انسان است و موبایل ساخته دست بشر، دارای چشمی پرنور است که درواقع می‌توان همان تکنولوژی چراغ قوه موبایل و یا فلاش دوربین موبایل را به آن تشبیه کرد، دارای قابلیت‌های سحرآمیز و مسحور شدن مردم از دیگر ویژگی‌های مشترک موبایل و دجال است.
وی با بیان اینکه استفاده بجا و به موقع از وسایل ارتباط جمعی می‌تواند بن مایه سبک زندگی سالم و اسلامی باشد اضافه کرد: اینکه دجال شباهت زیادی به دیجیتال دارد و یا موبایل، تلویزیون، ماهواره و کامپیوتر هریک از نظر ویژگی‌ها به دجال نزدیک است یک بحثیست و اینکه این وسایل ارتباط جمعی تا چه حدی ما را از زندگی سالم دور ساخته بحث مهمتریست که باید با مدیریت زمان و پیروی از ائمه اوضاع را به‌ دست گرفته و از سبک زندگی اسلامی دور نشویم.

خبرنگار: محسن محمدی

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 69118

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
نازنین
۰ مخالف          ۱ موافق
سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴:۴۵

این گزارش عالیه. فوق العادست خود گزارش عالی عکس خارق العاده فیلم هم که حرف نداره

اشتراک گذاری مطالب