در بازدید از مجموعه کاوشگران:

تاکید نماینده ولی فقیه بر جهاد علمی و حمایت همه جانبه

نماینده ولی فقیه در فارس به همراه رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه فجر فارس و پروفسور علیشاهی از مجموعه علمی کاوشگران خورشید بازدید کردند.

آیت الله دژکام، شخصیتی متفاوت از ائمه جمعه قبلی استان فارس؛ چهره ای علمی و دانشگاهی، خوش مشرب و مردم دار که از زمان انتصاب به عنوان نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، خیل عظیمی از مردم شیفته او شده اند.

بلاشک جایگاه نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه نزد مردم و مسئولین بسیار خاص بوده و می تواند در حوزه های مختلف کارایی های منحصر بفرد خود را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس پیش از این با کارهایی نظیر راه اندازی میز خدمت در نماز جمعه، حضور خالصانه و بی ریا در میان مردم نشان داده که با عزمی جدی پیگیر احوالات و امور اقشار مختلف جامعه می باشد.

قطعا یکی از حوزه های موثر در هر جامعه ای، علم و فناوری بوده و به یقین نخبگان و مبتکران نقشی اساسی  در پازل هر مملکتی ایفا می کنند. اما نکته آن جاست که این نخبگان و ایده پردازان نیاز به توجه و حمایت سایرین دارند که گویی آیت الله دژکام در این عرصه نیز پیشتاز بوده است.

به گزارش "خبرگزاری علم و فناوری" از فارس؛ در همین راستا بعد از ظهر امروز ( 15 مهر) نماینده ولی فقیه در فارس به همراه رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه فجر فارس و پروفسور علیشاهی از مجموعه علمی کاوشگران خورشید بازدید کردند.

در این بازدید، دکتر حقدل، مسئول مجموعه کاوشگران به توضیح تک تک دستگاه ها و دستاوردهایشان برای حاضرین پرداخت.

در پایان این بازدید، آیت الله دژکام ضمن ابراز خرسندی و تمجید از فعالان و اعضای گروه کاوشگران خورشید گفت: به عنوان یک ایرانی به تک تک شما افتخار می کنم و از همه شما می خواهم راهی را که انتخاب کرده اید، به قوت ادامه دهید و بدانید کشورهای دیگر بسیار مایلند شما و توانایی هایتان را از چنگ ما درآورند.

وی کارگاه کوچک و کم امکانات کاوشگران را به مثابه ایران در زمان جنگ دانست و عنوان کرد: هیچ وقت موفقیت هایمان مدیون و در حسرت امکانات نبوده است، در جنگ نیز همانند شما که با حداقل ها کار می کنید، ما نه تنها امکاناتمان پیشرفت نمی کرد، بلکه روز به روز کمتر می شد اما سختی باعث راه افتادن ذهن و یافتن راه حل های تازه می شد.

امام جمعه شیراز ادامه داد:  از مشکلاتی که بر سر راه است باخبر هستم، هرچند که امروز صحبتی از آن ها به میان نیاوردید اما اگر همین ایستادگی، مقاومت و صبر را داشته باشید، باعث رشد شما خواهد شد.

وی از عزم جدی خود برای پیگیری کارها و مشکلات این جوانان گفت و اضافه کرد: تا جایی که بتوانم از شما حمایت خواهم کرد و هرجا که نیاز باشد، تا وزارت، معاونت فناوری ریاست جمهوری و ... خواهم رفت تا بتوانم کمکی به شما کرده باشم.

نماینده ولی فقیه در فارس همچنین خاطرنشان کرد: ما مسئولین باید فضایی را برایتان القا کنیم که می توانیم تسهیل کننده رشد شما باشیم و شما نیز به کارهایتان بپردازید.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه دانشگاه شیراز اظهار داشت: به باور خیلی ها، جز تهران سایر جاها نمی توانند کار علمی پژوهشی انجام دهند اما اگر دانشگاه شیراز در مرزهای علم حرکت کند، می تواند حرفی در مقابل تهران داشته باشد و اینکه دانشگاه شیراز باید برای مردم خودش تا زاهدان ایفای نقش کند.

آیت الله دژکام در قیاس ایران با غرب عنوان کرد: درحد توان باید فرض کنیم که می خواهیم فرمان خدا را ببریم و فرق ما با غربی ها در همین است که کارهایمان براساس تقوا خواهد بود و طبق سخن امام علی اثر آن جاودان خواهد بود.

وی درمورد ایران و ایرانیان گفت: از قدیم ارزش های انسانی نزد ایران و ایرانیان پر بها بوده و از همان زمان ها نگاه مردم ایران با سایرین متفاوت بوده که به عنوان مثال کورش نمونه خوبی است.

امام جمعه شیراز در پایان با توجه به نزدیکی به 7 آبان اظهار داشت: ما ایرانی هستیم و افتخارمان است که مسلمان هستیم، به قول حضرت آقا ما ایرانی اسلامی هستیم.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸:۲۷

شناسه خبر: 69223

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب