مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان؛

کارت هوشمند جایگزین دفترچه های سلامت/خدمات؛ الکترونیکی خواهند شد

باهدف کاهش هزینه‌ها و تسریع در ارائه خدمات به مردم،خدمات بیمه سلامت در استان سمنان الکترونیکی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان سمنان؛رضا ممتحن مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان با بیان اینکه الکترونیکی شدن خدمات بیمه سلامت از برنامه‌های پنج‌ساله ششم توسعه این سازمان می باشدگفت: به‌مرورزمان کد ملی افراد جایگزین دفترچه‌های بیمه سلامت ایرانیان می‌شود.

وی با تاکید براین مطلب که این اقدام به‌ یک ‌باره و به فوریت نمی شودتا دفترچه‌های درمان را حذف و جایگزین کارت هوشمند کرد عنوان کرد: کارت‌های هوشمند به دلیل داشتن محدودیت ظرفیت بارکد گزینه‌ای مناسبی برای جایگزین کردن با دفترچه‌های بیمه سلامت نیست و حتی در کشورهای دیگر هم از این کارت‌ها استقبال خوبی نشده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان یکی دیگر از برنامه‌های پنج‌ساله ششم توسعه سازمان بیمه سلامت را اجرای پزشک خانواده دانست و افزود: اجرای این طرح علاوه بر کاهش هزینه‌های این سازمان یک شاکله نظام‌مندی را خواهد داشت و نتیجه می دهد.

ممتحن با اشاره به اینکه 11 هزار نفر از مردم استان سمنان در قالب نهادهای حمایتی از بیمه سلامت بهره می برند افزود: بهره مندی نهادهایی نظیر کمیته امداد، بهزیستی و دیگر نهادهای حمایتی از بیمه سلامت به‌طور رایگان می باشد.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان اظهارداشت: 4300 از اتباع خارجی مقیم استان سمنان  که به‌صورت قانونی در دراین استان هستند از مزایای بیمه سلامت بهره‌مند می‌شوند.

ممتحن خاطرنشان کرد: صندوق اتباع به‌منظور حمایت از اتباع خارجه مقیم با مشارکت وزارت کشور، بیمه سلامت و کمیساریای‌عالی پناهندگان سازمان ایجاد شده است.

درپایان لازم به گفتن است ؛بالغ‌بر 243 هزار نفر از مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که در چهار صندوق بیمه اصلی تقسیم بندی شده اند.

انتهای متن/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 69267

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب