ستاری خبر داد:

اختصاص بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک ها به شرکت های دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهورگفت:بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک ها به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گفت:پارک علم و فناوری آذربایجان غربی یکی از پارک های نوپا است و در این چند سال رشد چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: با سیاست های حمایتی وزارت علوم و تحقیقات فناوری در آینده نزدیک نیز پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود:برای توسعه کسب و کار و افزایش انگیزه در بین جوانان ایجاد محیط های کسب و کار است.

ستاری با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی در بخش زیرساختی از شرایط مطلوبی برخودار نیست افزود: دولت باید زیرساخت ها را در تمامی بخش ها فراهم کند و محیط کسب و کار تسهیل بخشد.

وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در خارج از شهر قرار گرفته است بیان کرد: ایجاد پارک علم و فناوری در داخل شهر از مهمترین الویت ها است که در دستور کار پارک قرار دارد.

ستاری افزود:با ایجاد صندوق های محلی و اعطای تسهیلات به جوانان و افراد مستقر در پارک میتوان پرداخت وام ها را سرعت بخشید و در این زمینه نیازمند بخش خصوصی هستیم.

معاون علمی رییس جمهور با اشاره به اعطای وام به شرکت های دانش بنیان افزود: بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک ها به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است.

وی اشاره کرد:آن چیزی که باعث توسعه شرکت های دانش بنیان می شود اعطای وام و تسهیلات نیست بلکه سرمایه گذاری خطرپذیر است که باعث رشد استارت آپ ها می شود.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 71410

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب