پژوهشی جدید نشان داد

انحلال صدف حلزون های دریایی در پی اسیدی شدن اقیانوس ها

اسیدی شدن اقیانوس ها در اثر افزایش سطوح دی اکسید کربن تاثیر سوئی بر حیات بسیاری از موجودات دریایی به ویژه حلزون ها دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان؛ انتشار گاز دی‌ اکسید کربن، علاوه بر افزایش فزاینده گرمای جهانی، موجب اسیدی شدن آب‌ اقیانوس ‌ها شده است.

زیست شناسان دانشگاه های تسوکوبا ژاپن و پلیموث انگلستان در پژوهشی مشترک که نتایج حاصل از آن در مجله Frontiers in marine science منتشر شد، دریافتند که افزایش سطوح دی اکسید کربن در آب دریا به صدف حلزون های گونه Charonia lampas آسیب می رساند.

این پژوهش در ساحل شیکینه جیمای ژاپن که در آن حباب های دی اکسید کربن از بستر دریا بالا می آیند، به اجرا در آمد. این پدیده به دانشمندان امکان داد که اثرات سطوح بالای دی اکسید کربن در آینده را بررسی کنند.

حلزون های ساکن در این منطقه غنی از دی اکسید کربن، یک سوم کوچکتر از حلزون های سایر بخش های اقیانوس بودند که سطوح دی اکسید کربن در آنها هنوز طبیعی است.

علاوه بر این، سطوح بالای دی اکسید کربن بر روی ضخامت، چگالی و ساختمان صدف ها تاثیر گذار بود. این اثرات حاصل از افزایش فشار ناشی از اسیدی شدن آب دریا بوده که باعث کاهش توانایی حلزون ها برای کنترل فرآیند کلسیفیکاسیون می شد.

پژوهشگران نتیجه گیری کرده اند که افزایش اسیدی شدن آب اقیانوس ها بر روی صید حلزون های صدف دار و اکوسیستم های دریایی تاثیرگذار خواهد بود.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 71415

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب