در مصاحبه با اسوشیتدپرس

ترامپ: به طور طبیعی دارای غریزه علمی هستم!

"من پاک‌ترین هوا را برای این سیاره می‌خواهم و در حال حاضر هوای این سیاره بیشتر از هر زمان دیگری پاک است. این یعنی من شخصی هستم که به شدتِ خیلی خیلی زیادی به محیط زیست باور دارم. من حقیقتا یک دوستدار محیط زیست هستم."

دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در آخرین اظهار نظر خود گفته است که به طور طبیعی دارای غریزه علمی است. این سیاستمدار و تاحر آمریکایی که پیش از این از "پدیده گرمایش جهانی" به عنوان "دروغ ساخته شده توسط دولت چین" یاد کرده بود، در مصاحبه‌ای مفصل با اسوشیتدپرس خود را یک دوستدار محیط زیست معرفی کرد.

تنها دو هفته پس از برگزاری کنفرانس بین المللی تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد (IPCC) که در جریان آن جامع‌ترین گزارش از مرگ سیاره در تاریخ علم منتشر شد و از فعالیت‌های انسانی مرگبار برای سیاره خبر داد، دونالد ترامپ طی اظهاراتی گفت که مردم نیازی نیست نگران این مسائل باشند، چرا که او اساسا مواردی از این دست را منطقی نمی‌داند.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به پرسشی در مورد اینکه آیا تغییر اقلیم را رخداد فاجعه‌آمیزی می‌داند یا خیر گفت : "واقعیت این است که این موضوع دانشمندان موافق و مخالف بسیاری دارد. عموی من یک استاد برجسته است که مدت‌‌هاست در MIT مشغول است و من با او در مورد این موضوع مشخص صحبت نکرده‌ام،‌ اما یک غریزه طبیعی دارم که مرا به سوی علم هدایت می‌کند، و این غریزه به من یادآوری می‌کند که در هر دو سوی این ماجرا دانشمندانی با نظریات مختلف وجود دارند."

ترامپ در مصاحبه‌ای که   با برنامه 60 دقیقه شبکه سی‌بی‌اس‌ داشت گفت که می‌داند چیزی در خصوص آب و هوای سیاره در حال تغییر است، اما در خصوص ماهیت آنها شک دارد. او به لیزلی استال (Lesley Stahl) گفت : "من فکر می‌کنم که اتفاقی در حال رخ دادن است. چیزی در حال تغییر است و این تغییر روزی مجددا به روز اول‌اش بازخواهد گشت. من فکر نمی‌کنم که این موضوع دروغ باشد، من فکر می‌کنم که احتمالا یک تغییر وجود دارد. اما نمی‌دانم که این تغییر ساخته دست انسان است یا خیر."

او درادامه مصاحبه خود با اسوشیتدپرس گفت که این اعتراض‌ها به تغییر اقلیم ضرورتی ندارد. دانشمندان به مردم می‌گویند همه نظرهای مخالف یا دروغ هستند یا اشتباه. دونالد ترامپ ادامه داد : "من پاک‌ترین هوا را برای این سیاره می‌خواهم و در حال حاضر هوای این سیاره بیشتر از هر زمان دیگری پاک است. این یعنی من شخصی هستم که به شدت خیلی خیلی زیادی به محیط زیست باور دارم. من حقیقتا یک دوستدار محیط زیست هستم."

آنچه ترامپ می‌گوید مسلما درست نیست. حتی اگر هم فرض بگیریم که درست هم باشد، آنچه دولت او در عمل انجام داده است، نادیده‌ گرفتن استانداردهای آلودگی در زمینه‌های مختلف بوده است. ترامپ در ادامه صحبت‌های خود گفت : "می‌دانم که بعضی از مردم احتمالا در مورد من اینچنین فکر نمی‌کنند، اما من یک دوستدار محیط زیست هستم. هرآنچه که من می‌خواهم و هرآنچه که دارم، پاک است. پاک بودن مسئله بسیار مهمی است."

زمان انتشار: جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 71543

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب