دانشمندی که تلاش کرد همکار خود با چاقو به قتل برساند

اسکای‌نیوز گزارش می‌دهد که فرد مجروح که ادعا می‌شود از ناحیه قفسه سینه مورد حمله قرار گرفته است، طی پروازی به یک بیمارستان در کشور شیلی فرستاده می‌شود. البته برخی از خبرگزاری‌های روسی نیز گزارش داده‌اند که این حادثه تنها یک تنش در محیط بسته بوده است.

قطب جنوب یکی از زیباترین نقاط بر روی کره زمین است. اما تنهایی می‌تواند در چنین منطقه بکری بسیار عذاب آور باشد، البته مگر آنکه شما یک پنگوئن باشید! تنهایی و ایزوله بودن در محیط‌ به مدت طولانی می‌تواند از نظر روانی بسیار سخت باشد و حتی ممکن است عوارضی نظیر واکنش‌های کلاستروفوبیا و تب کابین را نیز به ارمغان بیارود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس الرت، اتفاقی که بنظر می‌رسد برای محقق در ایستگاه تحقیقاتی بلینگشازن (Bellingshausen)، در جزیره کنیگ جرج در قطب جنوب رخ داده است. مطابق خبرهایی منتشر شده به نظر می‌رسد این دانشمند با استفاده از چاقو برای قتل همکاری خود اقدام و او را مجروح کرده است.

اسکای‌نیوز گزارش می‌دهد که فرد مجروح که ادعا می‌شود از ناحیه قفسه سینه مورد حمله قرار گرفته است، طی پروازی به یک بیمارستان در کشور شیلی فرستاده می‌شود. البته برخی از خبرگزاری‌های روسی نیز گزارش داده‌اند که این حادثه تنها یک تنش در محیط بسته بوده است.

همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهد که فردی که اقدام به حمله کرده است با پروازی به سوی سنت‌ پترزبورگ فرستاده و در آنجا به جرم تلاش برای قتل دستگیر می‌شود. پس از این رخداد که در 9 اکتبر رخ داده است، فرد بدون مقاومت کردن خود را تسلیم نیروها کرده است.

یک منبع آگاه به ساینس‌الرت گفته است که این دو نفر، محققان یک پروژه تحقیقاتی بوده‌اند که برای مدت 6 ماه در ایستگاه تحقیقاتی بلینگشازن به سر می‌برده‌اند. این ایستگاه تحقیقاتی در سال 1969 توسط رژیم شوروی ساخته می‌شود و نام خود را از یک کاوشگر روسی قرن 19‌ام به نام فابین بلینگشازن وام گرفته است. بلینگشازن در سال 1820 نام خود را به عنوان یکی از دو نفری که برای نخستین بار از قطب جنوب بازدید می‌کنند، ثبت کرد. این کاوشگر پس از جیمز کوک دومین فردی است که توانسته‌ است این قاره را دور بزند.

مدت زمان زیادی نمی‌گذرد از وقتی که انسان برای نخستین بار توانست در این قاره سرد قدم بردارد. اما از آن زمان تاکنون یکی از مهمترین مسائلی که با آن دست و پنجه نرم کرده است، ایزوله بودن و تنهایی است. به عنوان مثال در سال 1897 یک تیم کاوشگری بلژیکی در قطب جنوب در یخ‌ها اسیر شد. خدمه این تیم کاوشگری در حالی که کشتی خود را گیر افتاده در یخ‌های این قاره می‌دیدند، مجبور شدند تا یک زمستان را به طور کامل در آنجا سپری کنند. بر اساس اطلاعاتی که به جای مانده است، مشکلات فیزیکی و روانی بسیاری در میان اعضا این تیم گزارش شد.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴:۲۴

شناسه خبر: 71653

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب