براساس فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی سال ۹۷؛

جذب ۵۶ رشته در گروه های پزشکی و غیرپزشکی/ فراخوان امسال به صورت استانی خواهد بود

فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد از ابتدای مهر امسال منتشر و در این فراخوان برای ۵۶ رشته در گروههای پزشکی و غیر پزشکی اعلام نیاز شده است.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان سمنان؛دانشگاه آزاد اسلامی در راستاي توسعه و تعمیق فعاليت هاي علمي و براساس طرح آمايش آموزشي، پس از ارزیابی وضع موجود و نیاز سنجی اقدام به اعلام فراخوان جذب هیات علمی در رشته های علوم پزشکی و غیرپزشکی نموده است.

متقاضیان پذیرش در فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی باید به سامانه جذب این دانشگاه به نشانی sajed.iau.ir مراجعه کنند.در این فراخوان از سوی دانشگاه آزاد برای ۲۷ استان و ۵۶ رشته پزشکی و غیر پزشکی اعلام نیاز شده است.

در فراخوان مهرماه دانشگاه آزاد برای ۳۷ رشته علوم پزشکی اعلام نیاز صورت گرفته است.

جدول رشته های پزشکی فراخوان جذب هیات علمی

ردیف رشته ردیف رشته
۱ آناتومی ۲۰ داخلی - ریه
۲ اپیدمیولوژی ۲۱ داروسازی
۳  ارتوپدی ۲۲ دندانپزشکی
۴ ارولوژی ۲۳ رادیولوژی
۵ اطفال ۲۴ روانپزشکی
۶ ایمونولوژی ۲۵ روماتولوژی
۷ باکتری شناسی پزشکی ۲۶ زنان و زایمان
۸ بهداشت ۲۷ غدد
۹ بیهوشی ۲۸ غدد بالغین
۱۰ بیوشیمی بالینی ۲۹ غدد کودکان
۱۱ پاتولوژی ۳۰ فیزیولوژی
۱۲ پرستاری مامایی ۳۱ قارچ شناسی
۱۳ پزشکی ۳۲ قلب و عروق
۱۴ پزشکی اجتماعی ۳۳ گوارش
۱۵ پوست ۳۴ گوش و حلق و بینی
۱۶ جراحی عمومی ۳۵ نفرولوژی
۱۷ جراحی مغز و اعصاب ۳۶ نورولوژی
۱۸ چشم پزشکی ۳۷ هماتولوژی
۱۹ داخلی    

در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد برای ۱۷ رشته در زمینه های غیر پزشکی اعلام نیاز شده است.

جدول رشته های غیر پزشکی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

ردیف رشته ردیف رشته
۱ امور تربیتی و مشاوره ۱۰ عمران
۲ برق ۱۱ کامپیوتر
۳ برنامه ریزی علوم اداری و مدیریت ۱۲ مالی
۴ تربیت بدنی ۱۳ معماری
۵ حسابداری ۱۴ مکانیک
۶ حقوق و علوم سیاسی ۱۵ مهندسی پزشکی
۷ ریاضی ۱۶ مهندسی شیمی
۸ زبان انگلیسی ۱۷ هنر
۹ صنایع    

ثبت نام در سامانه جذب اعضای هیات علمی این دانشگاه حقی را برای استخدام متقاضیان ایجاد نمی کند و جذب این افراد پس از طی شدن فرایند امکان پذیر است.

جدول اسامی استانهای فراخوان جذب دانشگاه آزاد

ردیف استان ردیف استان
۱ آذربایجان شرقی ۱۵ سمنان
۲ آذربایجان غربی ۱۶ سیستان و بلوچستان
۳ اردبیل ۱۷ فارس
۴ اصفهان ۱۸ قزوین
۵ البرز ۱۹ قم
۶ ایلام ۲۰ گلستان
۷ بوشهر ۲۱ گیلان
۸ تهران ۲۲ لرستان
۹ چهارمحال و بختیاری ۲۳ مازندران
۱۰ خراسان شمالی ۲۴ مرکزی
۱۱ خراسان جنوبی ۲۵ هرمزگان
۱۲ خراسان رضوی ۲۶ همدان
۱۳ خوزستان ۲۷ یزد
۱۴ زنجان    

قرار است در فراخوان مهرماه جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی حدود هزار عضو هیات علمی جدید جذب شوند.

متقاضیان لازم است از تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳۱لغایت ۱۳۹۷/۸/۲۰وارد سامانه جذب اعضای هیات علمی موجود در سامانه جامع دانشگاه به آدرس sajed.iau.ir وارد شوند و پس از مطالعه دقیق قوانین و مقررات مربوطه، در صورت دارا بودن شرایط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند. داوطلبانی که کلیه مراحل جذب را طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی طی نمایند متناسب با اولویت های اعلام شده به استخدام دانشگاه آزاد اسلامی در خواهند آمد. بدیهی است ثبت نام در سامانه جذب حقی را براي استخدام متقاضیان ایجاد نمی کند و به کارگیری آنها پس از طی نمودن کامل فرایند ذکر شده امکان‌پذیر می باشد.

دکترخالصی دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری در تبیین وظایف دانشگاه ها این چنین اظهارداشت و گفت:آموزش و پژوهش دو مقوله ای است که دانشگاه سعی دارد تا در این دو حوزه کارخود را ادامه و پیگیری نماید.

وی ادامه داد:در حوزه ی آموزش براساس طرح آمایشی که هم در علوم پزشکی و هم غیرپزشکی برای دانشگاه تعریف شده است نیاز به ابزارهایی دارد.یکی از این ابزارهای مهم دانشگاه،کادر هیات علمی آن است.

دکتر خالصی دوست از هیات علمی به عنوان یکی از استوانه های دانشگاه یاد کرد و افزود:این رکن از دانشگاه می بایست هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی در سطح مطلوبی باشد تا فعالیت های دانشگاهی ادامه پیدا کند.

وی گفت:خوشبختانه در سال های گذشته هم این فرایند جذب رخ داده و طی سال های متوالی و برحسب نیاز جذب صورت گرفته است.به عنوان مثال در سال ۹۴به استعداد ۵۴نفر اعلام نیاز از سوی استان سمنان شده است که بیش از این ظرفیت متقاضی برای جذب داشته ایم.

رئیس دانشگاه آزاد استان ابراز داشت:فرایند جذب به این صورت است که متقاضیان ثبت نام خود را انجام داده و پالایش اولیه صورت می پذیرد.در صورت احراز صلاحیت در شرایط اولیه پرونده متقاضیان به مراحل بعد خواهد رفت.این فرایند هم به صورت فیزیکی و هم به صورت الکترونیکی انجام خواهد پذیرفت.

وی بیان داشت:در سال جاری هم مجدداً این فراخوان از ابتدای مهر امسال آغاز و تا روز ۲۰آبانماه تمدید گشته است و برحسب نیازهای دانشگاه های استانی این جذب انجام می پذیرد.

وی با تاکید براین مطلب که جذب امسال با سال های قبل تفاوت دارد خاطرنشان کرد:جذب امسال بر خلاف سال های گذشته که به صورت واحد دانشگاهی انجام می گرفت به صورت استانی اتفاق خواهد افتاد.براساس طرح آمایش استانی نیز از این پس فعالیت های دانشگاه های آزاد بصورت استانی است و کلیه رشته ها جهت تصویب و همچنین فعالیت اساتید دانشگاهی بصورت استانی خواهد بود.

خالصی دوست در ادامه تشریح کرد:این تصمیم به این صورت است که اگر یکی از واحدهای استان با کمبود هیات علمی در یک رشته مواجه شود این خلاء می تواند توسط اسیر واحدهای دانشگاهی استان تامین گردد.

وی در پایان اضافه کرد:در سال ۹۷به تعداد ۶۳نفر هیات علمی اعلام نیاز شده است که قراراست مراحل جذب آن ها انجام شود و پس از آنکه متقاضی حائز صلاحیت در مرحله ی اولیه شد پرونده ی ایشان به هیات اجرایی جذب استان منتقل و بررسی می شود و پس از تکمیل،پرونده برای هیات اجرایی جذب مرکزی ارسال خواهد شد.

انتهـــــای متن/

علی صبوری

 

زمان انتشار: شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۳:۰۱

شناسه خبر: 72723

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب