آیا مردم ارومیه سوت قطار را خواهند شنید؟

باور کردنی نیست ولی شنیدن سوت قطار در ارومیه بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیکتر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی؛باور کردنی نیست ولی شنیدن سوت قطار در ارومیه بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیکتر شده است. برای همسن و سالهای ما که اولین بار به لطف فداکاری ریز علی خواجوی در داستان دهقان فداکار فهمیدیم که قطاری هم هست، تحقق رویای ۱۷ ساله رسیدن قطار به ایستگاه ارومیه باور کردنی نیست.

می دانم عده ای الان می گویند درست وقتی که همه برای بریدن روبان قرمز رنگ ایستگاه دورافتاده قطار ارومیه آماده می شوند وقت خوبی برای « نکته» نوشتن نیست اما کار من « نوشتن» است. اینکه بنویسم قطار ارومیه قابل مصادره نیست.!

رسیدن قطار به شهر ارومیه اگر چه با کوتاهی و کم کاری های زیادی همراه بوده و بودند بسیاری که در مسیر رسیدن این کهنه قطار سنگ زدند تا بلکه مردمان این دیار رنگ توسعه ریلی را نبینند ولی منصفانه نیست تلاش های مدیران و نمایندگان گذشته را نادیده بگیریم. اینکه حالا ما در همه تصاویر ایستگاه قطار کنار دست وزرا قدم برداریم، استاندار را کنار بزنیم تا ما در قاب تصاویر نقش آفرین جلوه کنیم یا در مجلس رئیس کمیسیون عمران مجلس را وادار کنیم از تلاشمان حرف بزند دلایل شیک و محترمانه ای برای مصادره کردن قطار ارومیه به نامتان نیست!

این درجه از بلاهت که از بام تا شام، به هر قیمتی، با هر ترفندی و... قطار ارومیه را به نام خودتان مصادره کنید شایسته که نیست هیچ، زشت و نوبر هم هست. تلاش و پیگری همه شما قابل تقدیر است... همه شما! روح اله حضرتپور نماینده مردم ارومیه در مجلس اگر چه خود او نیز در برخی تصاویر قطار، حضور پُر رنگی داشته اما منطقی می گوید که « موضوع راه آهن و قطار ارومیه یک طرح ملی است و اینکه بگوییم من نماینده یا آقای دیگری با نامه آن را به اتمام رسانده است صحیح نیست. دولت های فعلی و گذشته در اجرای این طرح فعالیت داشته و نمایندگان ادوار هم پیگیر موضوع بودند و افراد زیادی برای اتمامش زحمت کشیده اند.البته اصولا همه ما باید در برابر این تاخیر و کم کاری انجام گرفته در محضر مردم شرمنده باشیم. موضوع مهم این است که طرح پایان یافت و در اختیار مردم قرار می گیرد.»

اما با اینکه صلاح ملک خویش نمایندگان مجلس دانند که در همه تصاویر مربوط به قطار نقش آقای دوربینی را بازی کنند و یا در مجلس فیلم بسازند و بفرستند به استان و یا اینکه نقش و تلاش ولو اندک برخی نمایندگان سابق را نادیده بگیرند، تلاش دولت فعلی را که طرحی کهنه و زنگ زده را به سرانجام رساند کتمان کنند، ولی حق ندارند این قطار را مصادره کنند! عطش تان برای شهرت و قانع ساختن هوادارانتان به اینکه شما در مجلس کار می کنید و رسیدن موسم انتخابات را درک می کنم اما نه با مصادره قطار! این قطار متعلق به همه است.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 72843

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب