به همت محققان ایرانی :

ایران به جمع ۱۱ کشور تولید کننده دستگاه هموسیلر خون پیوست

دستگاه هموسیلر خون توسط برادران دانش در مازندران ساخت شده و ایران به جمع ۱۱ کشور برتر تولید کننده این دستگاه پیوست.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، برادران پارسا و دانیال دانشفر در شهرستان ساری به جهت اقدامات متعددی که در حوزه اخترعات و اکتشافات داشتند به شدت شناخته شده هستند.

ساخت دستگاه پرتو سنجی تمام اتوماتیک اندازه گیری ذرات هسته‌ای آلفا رادون برای نخستین بار توسط این دو برادر در کشور عملیاتی شده است.

این دو برادر نخبه به جهت حمایت‌های مناسبی که از سوی بسیج علمی استان مازندران قرار گرفتند در جمع نخبه‌های بسیج علمی مازندران حضور داشته و در نمایشگاه توانمندی‌های نیروهای نظامی مستقر در مازندران دستگاه تولید کننده هموسیلر خون را به معرض نمایش قرار دادند.

با پارسا دانشفر درباره این دستگاه و قابلیت‌های آن صحبت کردیم.

این دستگاه را به اسم هموسیلر دیجیتال کیسه خون معرفی کرد و گفت: این دستگاه برای اولین بار در کشور تولید شده است.

وی خاطر نشان کرد: با تولید این دستگاه ایران  به جمع 11 کشور تولید کننده هموسیلر پیوستیم در حال حاضر برای تامین نیازمندی‌های کشور وارد می‌شود.

این مدیر فناور اضافه کرد: قیمت نمونه خارجی این دستگاه در حال حاضر دو تا دو هزار 500 یورو هست که این محصول با 60 درصد قیمت خارجی به فروش می‌رسانیم.

وی با اعلام اینکه تست‌های اختصاصی این دستگاه را انجام دادیم و نمونه تولیدی مورد تایید قرار گرفته است، یادآور شد: از دانشگاه امیرکبیر و آزمایشگاه مورد تایید وزارت بهداشت دریافت کردیم.

دانشفر اضافه کرد: در حال حاضر به تعداد محدودی فروش داشتیم و منتظر هستیم که آزمایشگاه طب انتقال خون نمونه تولیدی را مورد تایید قرار دهد که به صورت گسترده به فروش برسد.

وی درباره قابلیت‌های این دستگاه گفت: به وسیله رادیو فرکانس در لوله‌های کیسه خون که گرید پزشکی داشته به وسیله رادیو فرکانس ذوب کرده و این فرایند جلو لایز شدن خون را در کیسه خون گرفته و به صورت ایمن از سوزن می‌تواند فراورده‌ها را جدا کند.

این مدیر فناور با اعلام اینکه از نظر آزمایشگاهی نسبت به نمونه خارجی حداقل اگر نمونه بهتر نباشد، برابر است، گفت: همه تست‌های مورد نیاز را دریافت کرده‌ایم و منتظر تایید متولیان انتقال خون هستیم.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 72861

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب