بر پایه حرکت و تغییر میدان الکتریکی؛

آینده فناوری خانه هوشمند با گوش های اینترنتی متحول شد

محققان دانشگاه وسترن، با دستیابی به فناوری جدیدی گزارش کرده اند که آینده فناوری خانه هوشمند با گوش های اینترنتی و بر پایه حرکت و تغییر میدان الکتریکی متحول می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از نیو اطلس، محققان دانشگاه وسترن، با دستیابی به فناوری جدیدی گزارش کرده اند که آینده فناوری خانه هوشمند با گوش های اینترنتی و بر پایه حرکت و تغییر میدان الکتریکی متحول می شود.

این محققان می گویند: قبلا افراد به سختی از اینترنت اشیا و زیر مجموعه ای از فناوری های هوشمند در خانه در امان بودند.اما ما سالهاست که این کار را کرده ایم. شما ممکن است قبلا دستگاه های هوشمند کنترل گرما، رسانه، روشنایی و لوازم خانگی را مورد استفاده قرار داده باشید یا دستگاه های هوشمند که خودشان را کنترل می کنند.

 

آینده فناوری خانه هوشمند چیست؟

 دو دانشمند در دانشگاه Western University of Presence معتقدند که این حسگرها می توانند سنسورهایی باشند که حرکت، ارتعاشات و صداهای مردم وحتی حیوانات خانگی را نظارت می کنند - چیزی که آنها می خواهند " گوش های اینترنتی " است.

مینگ چون هوانگ و سومیجیت ماندال با سنسورهایی که حرکت و تغییرات ظریف در میدان الکتریکی محیط را کنترل می کنند، آزمایش  کردند.

 

دیوارها گوش دارند

هوانگ می گوید: "ما در حال تلاش برای ایجاد یک ساختمان می باشیم که می تواند به صدای مردم در داخل خانه گوش دهد"، تحقیقاتی را در مورد راه رفتن و ردیابی حرکت انسان انجام می دهد.

 "ما از اصولی مشابه آنچه که در گوش انسان استفاده می شود استفاده می کنیم که در آن ارتعاشات برداشته می شوند و الگوریتم های ما آنها را به منظور تعیین حرکات خاص خود رمزگشایی می کنند. به همین دلیل ما آن را" گوش های اینترنتی"می نامیم."

ماندال بر روی حسگر ارتعاش و تغییرات موجود در میدان الکتریکی موجود متمرکزشده است و می گوید: "در حقیقت یک میدان الکتریکی 60 هرتز ثابت در اطراف ما وجود دارد، و به این دلیل است که مردم تا حدودی هدایت می شوند، آنها فقط کمی از زمین  فاصله می گیرند." "بنابراین، با اندازه گیری اختلال در این زمینه، ما می توانیم حضور آنها و یا حتی تنفس آنها را تعیین کنیم، حتی زمانی که هیچ ارتعاش با صدایی وجود ندارد."

تاثیر انسان بر میدان های الکتریکی مغناطیسی چیزی است که قبلا در تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا مشخص شده است تا از طریق سیگنال های Wi-Fi نظارت شود.

بر پایه تحقیقات کالیفرنیا، استفاده واضح این تکنولوژی برای نظارت بر مصرف انرژی مربوط به تعداد افراد در یک ساختمان است، همچنین در جایی که آنها در هر زمان خاص قرار دارند.

هوانگ می گوید: "اولین مزیت بهره وری انرژی در ساختمان ها است، به خصوص در نور و حرارت، سیستم ها برا پایه نحوه حرکت انسان از یک اتاق به دیگری تنظیم شده ، و تخصیص انرژی به طور موثرتری انجام می گیرد."

علاوه بر این می تواند زمینه ای برای اعمال این فناوری به ایمنی ساختمان، به ویژه در مناطق زلزله خیز یا طوفانی باشد. سنسورها می توانند مکان و محل انسانی را در یک ساختمان ردیابی کنند و از این داده ها برای اندازه گیری یکپارچگی و ایمنی ساختاری ساختمان استفاده کنند.

هوانگ می گوید: "این واقعا تا آنجا پیش نرفته است که ما  می خواستیم، اما ما می دانیم که انسان ها یک بار پویا بر روی ساختمان ها، به ویژه در ساختمان های قدیمی تر ایجاد می کنند."

 آنها می گویند: "در همکاری با مهندسین عمران YeongAe Heo، ما سعی می کنیم پیش بینی کنیم که آیا به علت افزایش وزن یا بار بر اساس تعداد افرادی که در طبقه قرار می گیرند یا اینکه چگونه در این طبقه توزیع می شوند، آسیب ساختاری وجود دارد. "

وضعیت نظارت

دستگاه های هوشمند در خانه اغلب باعث نگرانی های امنیتی می شوند. این مورد با استفاده از سنسورهای پنهان در دیوارها و طبقه ها به جای دوربین ها، به جای دستگاه  تصویربردار، گوش دادن به آنها را به طور بالقوه کمتر تهاجمی می کند، اما در عین حال، می تواند ساده تر باشد.

 یکی دیگر از پیشرفتها این است که در مقایسه با دوربینها، شناسایی افراد سخت تر است، هرچند ممکن است سیستم را برای شناسایی روشهای خاص افراد که می تواند برنامه های کاربردی جالب امنیتی مانند شناسایی  سارقین به خانه داشته باشد، آموزش دهد.

ما شاهد رشد روزافزون تحقیق در زمینه ابزارهای غیر اپتیکی هستیم از مشاهدات و نظارت که هنوز هم، در برخی از حواس، مردم را از طریق دیوار ها می بیند. و در حالی که به طور واضح برنامه های بی ضرر و مفید برای چنین تکنولوژی هایی وجود دارد، نمی توانیم قبول کنیم که همه جا حتی در خانه هایمان  تحت کنترل و نظارت قرار داریم.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://newatlas.com/internet-of-ears/57269/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱:۵۹

شناسه خبر: 73027

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب