اقدامی تحسین برانگیز از مجموعه ای دانش بنیان؛

سامانه هوشمندی که به بیماران وام درمانی بلاعوض می‌دهد!

ویزیطب(سیستم هوشمند نوبت دهی آنلاین مراکز درمانی و مطب‌ها) با هدف نوآوری در زمینه‌ی سلامت و تسهیل دسترسی افراد به خدمات این بخش بصورت اتوماتیک، با تمرکز ویژه بر روی نوبت‌دهی هوشمند خدمات درمانی کار خود را آغاز نموده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ ویزیطب(سیستم هوشمند نوبت دهی آنلاین مراکز درمانی و مطب‌ها) با هدف نوآوری در زمینه‌ی سلامت و تسهیل دسترسی افراد به خدمات این بخش بصورت اتوماتیک، با تمرکز ویژه بر روی نوبت‌دهی هوشمند خدمات درمانی کار خود را آغاز نموده است.

 

این سیستم هوشمند توسط، تیمی از کارشناسان فناوری اطلاعات در استان بوشهر طراحی و پیاده‌سازی شده است، ویزیطب از سال 1391 فعالیت خود را در بخش پژوهش و تحقیقات حوزه هوشمند‌سازی خدمات سلامت آغاز نموده، و در سال 1395 با ارائه‌ی نتایج تحقیقات خود به مرکز رشد علم و فناوری خلیج فارس و تبیین فرآیند اجرایی سامانه‌ی نوبت‌دهی هوشمند خدمات سلامت، موفق به اخذ پذیرش در پارک علم و فناوری خلیج فارس شد.

 

مرتضی روشن، مدیر این تیم کارشناسی با اشاره مزایای این اپلیکیشن گفت:  استفاده از ویزیطب می‌تواند نقش بسزایی در کاهش ترافیک، آلودگی هوا و تردد بی مورد در شهرهای بزرگ، جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه‌های احتمالی، جلوگیری از روند غیر استاندارد اخذ نوبت خواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر فاز اول سامانه ویزیطب با امکان«نوبت‌دهی هوشمند خدمات درمانی» از طریق وب سایت www.visiteb.ir و نرم‌افزار‌های موبایل(اندروید و ios) قابل استفاده می‌باشد.

سامانه‌ای که وام بلاعوض می‌دهد

 

روشن با اشاره به مزایای دیگر این سامانه افزود: این سامانه در آینده نزدیک به کاربران فعال خود وام بلاعوض جهت خرید دارو و کمک هزینه درمان پرداخت می‌کند و همچینین امکان استعلام نسخه پزشک و دارو به همراه پرداخت و سفارش آنلاین بزودی برای کاربران ویزیطب فراهم خواهد شد.

وی اظهار داشت: خیرین می‌توانند بزودی کمک‌های خیرخواهانه خود را جهت پرداخت بیماران نیازمند از طریق اپلیکیشن و سامانه بصورت آنلاین واریز نمایند،  و گزارشات جهت حسن انجام کار بصورت مستند و زیر نظر بازرسی شرکت به آنان از طریق ایمیل ارسال می‌شود.

مدیر این تیم تحقیقاتی خاظر نشان کرد: این سامانه طی مصوبه صورتجلسه مورخه20/01/1397 هیئت مدیره شرکت، بخشی از درآمد خود را جهت کمک به نیازمندان، علی الخصوص کودکان سرطانی، در نظر خواهد گرفت.

وی افزود: ویزیطب، با چشم‌اندازی چندساله به ترتیب، بخش‌های زیر را عملیاتی خواهد نمود:

۱) نوبت‌دهی هوشمند خدمات درمانی (نرم افزار و سخت افزار)

2) ویزیت مهربانی

3) توریست سلامت

وی با اشاره به امکانات خدماتی این سامانه تصریح کرد: سامانه خدمات بزرگی در زمینه درمانی ارائه کرده است که می‌تواند به موارد زیر را برشمرد:

۱ دریافت نوبت برای عموم مردم بدون محدودیت زمانی و مکانی بصورت آنلاین

۲ دریافت نوبت بدون استفاده از اینترنت از طریق کد های یو اس اس دی و تلفن ثابت

۳ دریافت نوبت از پزشکان عضو کمتر از یک دقیقه

۴ پنل پیشرفته برای پزشکان و مراکز درمانی جهت مدیریت نوبت ها و صفحات خود

۵ تبلیغات رایگان در صفحات مجازی برای پزشکان و مراکز درمانی عضو

۶ امکان لغو نوبت توسط پزشک و اطلاع بصورت پیامک و تماس صوتی به بیماران

۷ اپلیکیشن ویژه نسخه های اندروید و آی او اس برای بیماران

۸ اپلیکیشن اندروید ویژه مدیریت نوبت ها نسخه پزشکان و مراکز درمانی

۹ سامانه هوشمند پیامکی جهت ثبت نام پزشکان و ارتباط کاربران با پشتیبانی سامانه

۱۰ سیستم تلفن گویا ۲۴ ساعته

۱۱ اختصاص یک کد اختصاصی کیو آر، یو اس اس دی و تلفن ثابت برای هر پزشک هنگام ثبت نام

۱۲ وب کیوسک های اختصاصی متصل به سامانه

۱۳ امکان اختصاص درگاه پرداخت اختصاصی برای هر پزشک

۱۴ بخش مشاوره مجازی توسط پزشکان سراسر کشور به بیماران

۱۵ امکان ارسال مدارک و اسناد پزشکی قبل از اخذ نوبت

 

این کارشناس درباره تفاوت این سامانه با سامانه‌های مشابهه خود گفت: معمولا سامانه‌های این سیستم، بیشتر شباهت به سایت‌های تبلیغاتی دارد، در صورتی سامانه ویزیطب، از روش جدید درآمدزایی استفاده کرده، و ضمن اینکه آپشن‌های متنوع و متفاوت این سامانه شامل سیستم لغو نوبت، نوبت‌های شناور و چند مرحله ای و سایر این موارد، این سیستم را از دیگر سیستم‌ها متمایز می‌کند.

اپلیکیشن راحیل 

روشن، از رونمایی از اپلیکیشن جدید راحیل خبر داد، و گفت: اپلیکیشن راحیل که ویژه نوبت دهی سالن‌های زیبایی مردانه و زنانه است، و در حال تکمیل شدن و مراحل اجرایی را طی می‌کندو دو اپلیکیشن دیگر هم با موضوعات مرتبط با ویزیطب، که در آینده تکمیل و به سامانه متصل خواهند شد.

روشن، درباره تیم تحقیقاتی خود در شرکت سپید مهستان استان بوشهر، گفت: این شرکت با بکارگیری نیروهای متخصص و با تجربه، تمام سعی و تلاش خود را خواهد نمود تا رضایت شما  کسانی‌که از این سامانه استفاده می‌کنند، را جلب نماید.

 

انتهای پیام/ حسینی مفرد

زمان انتشار: دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۶:۳۶

شناسه خبر: 73086

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
علیرضا زمانی
۰ مخالف          ۰ موافق
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶:۴۷

واقعا اگر به جوانان میدان داده شود می توانند کارهای بزرگی انجام دهند. این سامانه رو دیدم واقعاً خوبه. اگر پزشکان هم برای رفاه حال مردم استقبال کنند عالیه...

اشتراک گذاری مطالب