تحریم برنامه حسن عباسی با اعمال نفوذ؛

ماجرای دستور لغو برنامه ۴۰ سالگی انقلاب در دانشگاه آزاد تبریز، چه بود؟ + فیلم و عکس

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز، به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج اقدام به برگزاری ویژه برنامه ۴۰ سالگی انقلاب، با سخنرانی دکتر حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین، در دانشگاه نموده بود که به دلیل اعمال نفوذ مسئولین استانی و فشارهای خارج از دانشگاه لغو شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان آذربایجان شرقی، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز، به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج اقدام به برگزاری ویژه برنامه ۴۰ سالگی انقلاب، با سخنرانی دکتر حسن عباسی، تحلیلگر سیاسی و رئیس اندیشکده یقین، در دانشگاه نموده بود که به دلیل اعمال نفوذ مسئولین استانی و فشارهای خارج از دانشگاه لغو شد.

 

گفته می شود این تصمیم با تماس از سوی طهرانچی، ریاست دانشگاه آزاد با ریاست دانشگاه آزاد و همچنین نامه شورا تامین استان به ریاست دانشگاه گرفته شده است و دکتر جوانپور نیز پس از آن، طی نامه ای کلغی شدن این برنامه را به فرماندهی بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اعلام کرده است.

پس از لغو این برنامه، به دانشجویان اعلام تخلیه سالن شد که دانشجویان پس از آن به حسینیه شهدای گمنام منتقل شده و خواستار اجرای سخنرانی در جوار شهدای گمنام شده اند که بی نتیجه ماند و حراست دانشگاه، از ورود دکتر حسن عباسی به دانشگاه ممانعت نمود و این در حالی است که بسیج دانشجویی برای این مراسم تمام مجوزها را اخذ نموده بود.

 

دکتر حسن عباسی نیز در بین دانشجویان دانشگاه آزاد با بیان این که دانشجو حق دارد بداند، برنامه توسط چه کسی و کجا لغو شده است، اظهار داشت: دانشجو باید بداند، که به او می گویند، حق نداری حرف بشنوی،

وی افزود: همان حرفی که به مناسبت چهل سالگی انقلاب و با همین عنوان به همت بسیج زده می شود، مگر یک دانشجو بسیجی حق ندارد چهل سالگی انقلاب خود را جشن بگیرد؟

 

ریاست اندیشکده یقین ادامه داد: اگر گفتن دادستانی گفته، اگر گفتن فرمانداری گفته، اگر گفتن دکتر تهرانچی تماس گرفته، اگر گفتن وزارت علوم گفته، دانشجو حق دارد بداند.

 

پیش از این نیز، در دی ماه سال ۹۵، سخنرانی دکتر فریدون عباسی، رئیس سابق سازمان انرژی اتمی و از منتقدین سیاست های هسته ای دولت و معاهده برجام به مناسبت 9 دی ماه، ملغی اعلام شده بود، در حالی که در 16 آذر ماه همان سال، دانشگاه آزاد میزبان سخنرانی عناصر حامی فتنه 88  بود.

 

لازم به ذکر است، حسن عباسی که بعد از برنامه دانشگاه آزاد در مهدیه تبریز سخنرانی کرد، خاطر نشان کرد: بستن دهان‌ها، خاموش کردن برق تالارها و بستن دربهای دانشگاه نشان از مدیران کوته فکری است و نفهمیدند بستن درب دانشگاه لکه ننگی بر دامن دولت لیبرال است 

 

همچنین، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان که برنامه ای به مناسبت روز بسیج و روز دانشجو، با سخنرانی دکتر حسن عباسی تدارک دیده بود، با اعمال فشارهای مشابه، ملغی اعلام شد.

 

 

انتها پیام/ حامد  سلطانپور

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 73247

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب