توسط نخبه بسیجی صورت گرفت:

طراحی وساخت کوادکوپتر بنزینی برای اولین بار در کشور

پریسا اسمعیلی گفت:کوادکوپتر با مصرف سوخت بنزین برای اولین بار در کشور توسط شرکت سامانه طراح کیان ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی؛کواد کوپتر (پرنده هوشمند) طرحی است که  توسط شرکت «سامانه طراح کیان» از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی طراحی و ساخته شده است که در نوع خود منحصربفرد است.

پریسا اسمعیلی مدیر عامل شرکت «سامانه طراح کیان» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی؛افزود:این مدل برای پرواز طولانی مدت طراحی شده است و میتوان از آن برای پرواز در مسیرهای بلند استفاده کرد. سرکشی و پایش برای مرزبانی و جست و جو و امداد و نجات از کاربردهای آن میباشد. این مولتی روتور هیبریدی با سوخت بنزین و دارای باتریهای اضطراری میباشد.

وی افزود: کواد کوپتر طراحی شده هیچ‌گونه نمونه مشابه داخلی ندارد و توانایی پرواز طولانی مدت این کواد کوپتر یکی از امتیازات ویژه این محصول است.

مدیر عامل شرکت «سامانه طراح کیان» درخصوص قابلیت‌های کواد کوپتر گفت: هدایت پذیری و انجام ماموریت به‌صورت تمام اتوماتیک؛ نیمه اتوماتیک و دستی؛ قابلیت ارسال تصاویر و اطلاعات پروازی به صورت آنلاین به ایستگاه زمینی؛ پرواز در بیش از ۱۲ مد پروازی مختلف  از قابلیت‌های این کواد کوپتر می‌باشد.

وی ادامه داد:این محصول در حین پایش مرز ها می تواند تصاویر را با کیفیت بسیار بالا ذخیره و به ایستگاه زمینی ارسال کند.

وی همچنین افزود:قابلیت برگشت به خانه بصورت تمام اتوماتیک و تنها با  فشردن یک دکمه در شرایط اضطراری از دیگر قابلیت های منحصر بفرد این دستگاه است.

اسمعیلی افزود:این دستگاه از ماهواره های gps,gnss ,.. برای مسیر یابی و هدایت پرواز قابلیت کنترل با تبلت و یا گوشی هوشمندقابلیت نصب سنسورهای محافظت از برخورد با موانع پشتیبانی می کند.

طراح محصول کوادکوپتر گفت:این محصول  دارای 3 مدل imu،compassو ارتفاع سنج است.

اسمعیلی با اشاره به ویژگی های این محصول گفت: نصب و استفاده از سیستم rtk جهت افزایش دقت پرواز به 5 سانتی متری،تعریف محدوده پروازی (پرواز در شعاع خاص) و امکانات بیشتر (قابل اضافه شدن به مولتی روتور) از دیگر ویژگی های این محصول است.

وی با اشاره به اینکه این پرنده کاملا هوشمند است،گفت:همچنین این محصول  مجهز به چتر نجات و  دوربین آن  لرزشگیر است ودر حین پرواز از برخورد با موانع اجتناب می کند

طراح محصول کوادکوپتر با اشاره به دیگر قابلیت ها و ویژگی های این محصول کنحصر به فرد گفت:مداومت پروازی با دوربین 500 گرمی،مقاومت در برابر باد30 کیلومتر بر ساعت از دیگر ویژگی ها است.

وی همچنین برد پروازی این پرنده هوشمند 15 کیلومتر عنوان کرد.

 

زمان انتشار: جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 73288

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب