نعیمی نخبه هرمزگانی:

نخبگان از عدم حمایت نهادهای متولی دلخورند/ زمینه مهاجرت نخبگان را فراهم نکنیم

محمدرضا نعیمی نخبه هرمزگانی با اشاره به کم توجهی نسبت به نخبگان در جامعه و ایجاد زمینه مهاجرت آنها گفت: نخبگان از عدم حمایت نهادهای متولی دلخورند.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ محمدرضا نعیمی عصر امروز در یک گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ما اظهار داشت: زمانی که یک مخترع ویا صاحب ایده وفکر از عملکرد مدیری انتقاد می کند این افراد تلاش می کنند تا سنگی پیش روی نخبگان و افراد صاحب ایده بیاندازند و از عملی کردن طرح و ایده اش خودداری کرده و حتی وی را حمایت هم نمی کنند.

وی افزود: عدم حمایت مسئولان از نخبگان و مخترعان به پیشرفت های علمی کشور ضربه وارد می کند.

مخترع و نخبه بسیجی در رابطه با تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم تقویت نخبه باوری و نخبه پروری میان مسئولان و حمایت از آنها اظهار داشت: مقام معظم رهبری به نکته بسیار مهمی اشاره کردند اما متاسفانه مسئولان به این فرمایشات عمل نکرده اند.

وی با بیان این مطلب که باید نخبگان را شناسایی کرده ودر راستای تولیدات علمی حمایت نماییم افزود: هموار کردن مسیر پیشرفت و اختراع برای تمامی مخترعان کشور یکی از وظایف مهم دستگاه های علمی و آموزشی است .

این نخبه هرمزگانی با تاکید بر اینکه مسئولان نباید کاری کنند که نخبگان و مخترعان به کشورهای دیگر مهاجرت کنند خاطرنشان کرد: از خارج از کشور برای نخبگان با تجربه بیشتر دعوتنامه همکاری آمده است اما ما به عنوان یک مخترع  و مبکتر ایرانی متعهد طرح های خود را به بیگانگان نمی دهیم چراکه وطن فروش نیستیم اما این اقدام دلیل بر این نیست که عملکرد مدیران بی توجه را توجیه نماییم.

نعیمی عنوان کرد: اگر مسئولان حمایت های مالی و معنوی داشته باشند ما هم بر اختراعات و ایده های خود تمرکز کرده و خدمات علمی بیشتری ارائه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه صنعت مونتاژکاری سد محکمی پیش روی خلاقیت وابتکار جوانان است گفت: مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان و نخبگان به موضوع مونتاژ کاری یا مهندسی معکوس که تداوم این حرکت بر خلاقیت، ابتکار و نوآوری صنعت کشور تاثیر سویی گذاشته است اشاره کردند؛ عدم برخورداری از خلاقیت و ابتکار منجر به تداوم مدل هایی در صنعت شده است که از ویژگی های لازم در صنایع روز برخوردار نیست. یقینا بی توجهی به استفاده از اختراعات و ابتکارات جوانان نخبه آنها را به سمت خروج از کشور و فرار مغزها به سمت خارج از کشور سوق داده است.

وی در ادامه بیان داشت: بنده معتقدم مدیران نالایق غیر تخصصی نقش موثری در عدم شکوفایی صنعت کشور داشته اند.

نعیمی در پایان خاطر نشان کرد: بنده تصور می کنم این بخش از بیانات مقام معظم رهبری تلنگری برای همه مسئولان بود تا در راستای پیشرفت وتوسعه صنعت کشور با اعطای منابع لازم به جوانان خوش فکر، نخبگان ومحققان راه بهینه سازی و رشد علمی و فناوری  صنعت کشور را باز کنند،به نظر می رسد با توجه به این موضوع می توانیم به تدریج صنعت مونتاژ را به صنعت تولید محور تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰:۵۵

شناسه خبر: 74332

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
محدث
۰ مخالف          ۱ موافق
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۴:۲۷

توضیحات خوبی بود

اشتراک گذاری مطالب