معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

خودکفایی در تولید ۶ داروی مهم/ ۴۰ محصول دانش بنیان به زودی رو نمایی می شوند

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از خود در تولید ۶ داروی مهم خبر داد و گفت: در آینده نزدیک در ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی نیز از ۴۰ محصول مهم دیگر دانش بنیان رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، همزمان با هفته پژوهش و فناوری،  با حضور دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمع دیگری از مسئولان وزارت بهداشت از ۶ محصول دانش بنیان در حوزه دارو رونمایی شد.

در این برنامه دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: مراحل تولید ۶ محصول دانش بنیان در حوزه دارو در داخل کشور صورت گرفته است و در این زمینه خود کفا شده ایم.

وی در همین ارتباط توضیح داد: بر اساس آزمایش های مختلف در مراحل متعدد و مطالعات تحقیقاتی که بر روی انسان انجام شده، مشخص شد که این داروها در درمان بسیار موثر هستند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه عنوان کرد: شربت خوراکی ژل رویال از گروه محصولات طب سنتی یکی از شش محصول دانش بنیان است که برای تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش ضعف و خستگی و درمان سرطان تولید شد.

دکتر ملک زاده خاطرنشان کرد: داروی دیگری که امروز رونمایی شد، ژل تزریق داخل مفصل هیالورونیک اسید در دو دوز از گروه محصولات دارویی است و سومین محصول نیز، پانسمان زخم بیولوژیک از گروه محصولات ملزومات پزشکی بیولوژیک برای درمان زخم بستر خواهد بود.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: سبوسفوویر و گلاداس توویر دو ترکیب از گروه ماده اولیه داروی درمان هپاتیت C چهارمین داروی رونمایی شده است که تا امروز، ماده اولیه این دارو از خارج از کشور وارد می شد و از این پس تولید ماده اولیه آن در داخل کشور تولید می شود.

 معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر وجود و فروش ۴ محصول دانش بنیان رونمایی شده در بازار، تصریح کرد: در حال حاضر ۵۶ استارت آپ سلامت دیجیتال، ۹۵ استارت آپ حوزه سلول های بنیادی و ۲۵ استارت آپ حوزه ژنتیک شناسایی شده اند.

دکتر ملک زاده در پایان سخنان خود با اشاره به موفقیت های دیگر در عرصه تولید دارو گفت: در آینده نزدیک در ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی نیز از ۴۰ محصول مهم دیگر دانش بنیان رونمایی می شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳:۰۵

شناسه خبر: 74396

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب