عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خطاب به حسن روحانی

اجرای طرح انتقال ‌آب دریایی خزر به سمنان خیانت آشکار به محیط زیست است

نمایندگان مجلس استان مازندران نسبت به اظهارات رئیس جمهور درباره طرح انتقال آب به شدت واکنش نشان داده و اعلام کردند که این طرح خیانت به محیط زیست استان‌های شمالی کشور است.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان مازندران، طرح انتقال آب دریایی خزر دوباره در سفر رئیس جمهور به استان سمنان دست مایه سخنان رئیس جمهور شده است.

طرحی که تایید زیست محیطی را نداشته و با مخالفت 40 نفر از نمایندگان استان‌های شمالی کشور همراه است.

پس از اتمام سخنرانی رئیس جمهور درباره طرح انتقال آب سه نفر از نمایندگان مجلس استان مازندران نسبت به اظهارات رئیس جمهور واکنش شدید نشان داد که اظهارات علی اصغر یوسف نژاد که در ایام انتخابات یکی از حامیان روحانی بوده است در نوع خودش جالب است.

یوسف نژاد در توئیتی اعلام کرده است دوران مصوبات فله‌ای و بدون کارشناسی در سفرهای استان گذشته است.

انتقال آّب دریایی مازندران به استان سمنان خیانتی آشکار به محیط زیست مازندران است و عواقب جبران ناپذیری در پی دارد، اجازه این کار را نمی دهیم و از حقوق مردم مازندران دفاع می‌کنیم.

شاعری دیگر نماینده شرق استان مازندران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: سخنان رئیس جمهور در خصوص انتقال آب دریای خزر، غیرکارشناسی، و ضد محیط زیست است، خزر را به ارومیه دیگر تبدیل نکنید.

دادمادی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی هم گفته است که کوتاه نمی‌آئیم و در مجلس نطقی در این ارتباط خواهم داشت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، حسن روحانی رئیس جمهور در جمع مردم شاهرود اعلام کرده است که مشکلات انتقال آب از شمال ایران به سمنان حل شده است.

وی با اعلام اینکه جلسات متعدد با حضور وزرا و مسئولان محیط زیست برای حل مسئله آب استان سمنان مورد بررسی قرار گرفته است و مشکلات انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان حل شده است و پیش بینی‌های لازم در این زمینه انجام شده تا مردم این استان آب مورد نیاز برای آشامیدن و صنعت را دریافت کنند.

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵:۱۸

شناسه خبر: 74416

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب