فعال دانشجویی در مصاحبه با خبرگزاری علم و فناوری:

تولید علم مهمترین خواسته از دانشجویان است

حاجی حسینی بیان داشت: بزرگترین وظیفه و خواسته از جریان دانشجویی دو چیز است اول تولید علم ثانیاً مطالبه گری و گفتمان سازی که تحقق این دو مستلزم استقلال جریان دانشجویی از هر جریان و گروه سیاسی است.

دبیر قرار گاه احمدی روشن بسیج دانشجویی یزد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد گفت: حوالی ایام 16آذر هرسال که می شود بحث هایی از این جنس که وظیفه دانشجو چیست، جریان دانشجویی چه نقشی می تواند در شرایط کنونی ایفا کند و چه وظیفه ای دارد به موضوع اصلی همه نشست های دانشجویی و جلسات مختلف تبدیل می شود و این بحث تا سال آینده مسکوت می ماند. اما حقیقت این است که جریان دانشجویی فقط مختص یک روز در سال نیست که با یک همایش و نشست به پایان برسد.

زهیر حاجی حسینی افزود: جریان دانشجویی فقط مختص به یک روز در سال نبوده، بلکه باید در 365روز سال نمود داشته و مرجع اصلی توده های مردم باشد. یکی از دلایلی که مانع از تحقق این موضوع شده و مقام معظم رهبری نیز به  شدت از این امر نهی کرده‌اند "سیاست زدگی" جریان دانشجویی است.

وی بیان داشت: بعضاً مشاهده شده  که جریان دانشجویی به جای آنکه در جهت استیفای حقوق ملت قدم بر دارد، فعالیت هایی برای جلب رضایت اصحاب قدرت نیز داشته است. این بدترین حالت ممکن برای جریان دانشجویی است.

دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی یزد اظهار کرد: بزرگترین وظیفه و خواسته  از جریان دانشجویی دو چیز است اول تولید علم ثانیاً مطالبه گری و گفتمان سازی که تحقق این دو مستلزم استقلال جریان دانشجویی از هر جریان و گروه سیاسی است.

 حاجی حسینی گفت: در مورد وظیفه اول باید گفت هر جهش و اقدام بزرگ در سطح ملی نیاز به یک گفتمان عمومی و تبدیل آن به یک خواست عمومی است که در غیر اینصورت این اقدام ابتر و ناتمام خواهد ماند. بلاشک دانشگاه می تواند در این زمینه یک نقش آفرینی برجسته داشته باشد.

عضو شورای نظارت تشکل دانشجویان عدالتخواه دانشگاه فرهنگیان یزد تصریح کرد: وظیفه دیگر جریان دانشجویی این است چشم از عملکرد مسئولین کشوری و محلی برندارند. مشکل دیگری که جریان دانشجویی را تهدید می کند این است که بعضی از مسئولین حاضرند مدام در روز دانشجو جُنگ و برنامه های دیگر برگزار کنند، اما وقتی یک برنامه جدی که ممکن است نقدی را هم به عملکردشان وارد کند تمام قد در برابر آن می ایستند و این نشان می دهد عده ای جریان دانشجویی را عقیم می خواهند تا حرف جدی در حوزه اداره کشور نداشته باشد. در اینجا باید جریان دانشجویی با هوشمندی عمل کند در غیر اینصورت به مرده ای متحرک تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۸:۱۶

شناسه خبر: 74447

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب