توسط رئیس سازمان بسیج مستضعفین انجام شد؛

نمایشگاه دستاوردهای بسیجیان کشور افتتاح شد / رونمایی از پهباد بدون سکان در نمایشگاه دانش و پژوهش + عکس

نمایشگاه دانش و پژوهش اقشار بسیج صبح امروز با حضور سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار علی فضلی فرمانده دانشگاه افسری امام حسین (ع)، سردار زاده کمند معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح و امیر باقری معاون آموزش و پژوهش ستاد کل افتتاح شد. این نمایشگاه شامل ۳۵ غرفه از طرح ها و دستاوردهای علمی بسیج است که برای مرحله تجاری سازی آماده ارائه می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان - نمایشگاه دانش و پژوهش اقشار بسیج صبح امروز با حضور سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار علی فضلی فرمانده دانشگاه افسری امام حسین (ع)، سردار زاده کمند معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح و امیر باقری  معاون آموزش و پژوهش ستاد کل افتتاح شد. این نمایشگاه شامل ۳۵ غرفه از طرح ها و دستاوردهای علمی بسیج است که برای مرحله تجاری سازی آماده ارائه می‌شوند.

سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، طی سخنانی در افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: گردهمایی فعالین علمی و پژوهشی پیامدهایی چون خودباوری، انسجام و همگرایی در بین نیروهای مسلح و مردم دارد و از برکات نظام جمهوری اسلامی، همین خودباوری جوانان است. وی افزود: کسانی که صاحب فکر و اندیشه هستند، اگر با انگیزه های الهی توام باشد و روحیه انقلابی و جهادی لباس کار باشد پیشرفت کشور اجتناب ناپذیر است. غیب‌پرور ادامه داد: اگر در کشوری انگیزه های دینی و الهی حاکم باشد و نخبگان آن سرزمین دارای بالندگی و سرزندگی باشد نتیجه ای جز پیشرفت و اعتلا نخواهد داشت و ما همه اینها را به برکت اسلام و انقلاب داریم. رئیس سازمان بسیج گفت: اصل ماجرا بر سر خودباوری است و انقلاب اسلامی آمد تا ملت ما را به خودباوری برساند. وی خاطرنشان کرد: قدر مسلم یکی از دلایل وقوع انقلاب اسلامی، خودباوری یک ملت بود که در قرن های گذشته «تو نمی‌توانی» را به او القا کرده بودند. سردار غیب‌پرور تصریح کرد: این از برکات انقلاب اسلامی بود که استقلال و خودباوری را یک بار دیگر به ما آموخت و نتیجه همان بود که هشت سال دفاع مقدس اداره شد. رئیس سازمان بسیج اضافه کرد: به برکت وجود جوانان مومن و انقلابی و مردمانی که به باور رسیده بودند، جنگ اداره شد و پس از قرنها از یک جنگ تحمیلی پیروز بیرون آمدیم. وی ادامه داد: امروز نسخه همان نسخه است و جوانان و عالمان ما اگر جوهره خودباوری را تقویت کنند، کسی در دنیا زورش به ما نخواهد رسید.

سردار غیب‌پرور با بیان اینکه علم ثروتی نیست که بتوان آن را از کسی در دنیا پس گرفت، افزود: وظیفه ما بنا به فرموده مقام معظم رهبری این است که موانع را برطرف کنیم و وظیفه داریم نگذاریم فعالین در عرصه علمی دچار کسالت شوند. رئیس سازمان بسیج اظهار داشت: این یک اعتراف تلخ است که در کشور ما گاهی نخبگان علمی گاهی احساس می کنند به بن بست رسیده اند. ما باید در یک مجال کاملا عملیاتی بگوییم که برای همه نخبگان دارای برنامه هستیم. وی گفت: ما در بسیج با یک اقیانوس از فکر و انگیزه و انسان های انقلابی و دانشمند مواجه هستیم و اگر قادر نباشیم از افراد نخبه حمایت کنیم، دچار خسران بزرگ خواهیم شد. سردار غیب‌پرور افزود: از سازمان بسیج علمی و پژوهشی می خواهم که حمایت از نخبگان بسیجی را به عنوان مهم ترین برنامه خود تلقی کنند. البته حمایت چند وجه دارد که شامل کشف، شبکه سازی، ثبت و تولید است. چتر حمایتی بسیج از نخبگان باید به همه زوایای کشور برسد. رئیس سازمان بسیج در پایان با بیان اینکه در سرزمینی هستیم که همه ظرفیت ها در آن وجود دارد، تاکید کرد: مهمترین کلیدواژه ما در این عرصه خودباوری است و باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

سردار علی فضلی فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) سپاه، نیز در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای علمی اقشار بسیج، در جمع خبرنگاران، گفت: در این نمایشگاه، پیشرفت‌های علمی، پژوهشی و اقدامات بسیار پر خیر و برکتی از اقشار مختلف بسیج را شاهد هستیم. وی افزود: این نمایشگاه پیشرفت‌های چشمگیر اقشار بسیج نسبت به گذشته را نشان می‌دهد، دریادلان بسیجی به دلیل احساس وظیفه و تکلیف، همواره و همه‌ ساله، همت و تلاش وافِرتری را نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی در پیش دارند و ما به تمام آنها خداقوت می‌گوییم. سردار فضلی با بیان اینکه اگر بسیج نبود، حتما تحریم‌ها مؤثر بود، اظهار داشت: با حضور بسیج و تفکر و اندیشه بسیجی، تحریم‌ها اثر حداقلی داشته و دارند و خواهند داشت. فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) در پایان خاطرنشان کرد: ما باید بعد از عنایت خدا، دست بر زانوان خود گذاشته و بایستیم، تقویت نگاه ارزشمند بسیجی، ما را از مراحل مختلف تحریم‌ها با قوت عبور خواهد داد.

این نمایشگاه شامل ۳۵ غرفه از طرح ها و دستاوردهای علمی بسیج است که برای مرحله تجاری سازی آماده ارائه می‌شوند. از جمله دستاوردهای به نمایش درآمده در این مراسم، 4 طرح جدید فناورانه بسیجیان بود.

این طرح ها عبارتند از طراحی پهپاد بدون سکان vtcu133 که در آن برخلاف سایر پهپادها که برای هدایت آنها از سکان ها و سطوح کنترلی استفاده می شود. هدایت و جهت گیری پهپاد با استفاده از تغییر زاویه در خروجی موتورها صورت می گیرد. این پهپاد می‌تواند در ماموریت های شناسایی و رزمی کاربرد داشته باشد.

محصول دیگر، تولید ماده شیمیایی نیترات باریم است که در صنایع نظامی و آتش نشانی کاربرد داشته که تا پیش از این وارداتی بوده که محققان بسیجی موفق به تولید آن شده اند.

محصول سوم، تولید فراورده گیاهی بامبو بدست محققان جوان بسیجی استان گیلان بود. این محصول یک منبع غذایی فرایودمند ارگانیک است که حا‌وی 17 نوع آنزیم و 10 عنصر سودمند معدنی است. ساقه های این گیاه با توجه به ویژگی های اساسی همچون پائین بودن چربی، سرشار بودن از ویتامین ها، اسیدهای آمینه ویژه، مواد معدنی، فیبر رژیمی، و ... ، به عنوان غذایی ایده آل برای یک رژیم تغذیه ای سلامتی بخش و فراسودمند به شمار می رود.

دیگر دستاورد جدیدی که در این نمایشگاه رونمایی شد، کتاب کاربرد پلاسما در صنعت هوافضای بود. این کتاب به حمایت مرکز پلاسما و لیزر سازمان بسیج علمی پژوهشی و توسط مهدی رحیمی و پوریا رضا پور تدوین شده است.

لازم به ذکر است که این نمایشگاه هر ساله و به منظور معرفی و نمایش برترین طرح های استانی با عنوان نمایشگاه دانش و پژوهش اقشار بسیج برگزار می شود.

 

انتهای پیام /

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹:۴۰

شناسه خبر: 74514

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب