با ارائه طرح تولید برق از آهن‌ربا

مدال نقره اختراعات جهانی کره جنوبی به نخبه آملی رسید/ انقلابی بزرگ در صنعت تولید برق دنیا + تصاویر

مبتکر آملی با ارائه طرح تولید برق از آهن ربا موفق به دریافت مدال نقره اختراعات جهانی کره جنوبی و موفق به کسب جایزه ویژه مسئولان کشور تایلند شده است.

 

علیرضا زارع در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم وفناوری از استان مازندران، از کسب مدال نقره اختراعات جهانی کره جنوبی با طرح تولید برق از آهن ربا خبر داد.

وی با اعلام اینکه مدال طلای این مسابقات به مخترع آمریکائی اهدا شده است، گفت: به دلیل هزینه سنگین ایاب و ذهاب امکان حضور بنده در مسابقات وجود نداشت، اما با ارسال طرح موفق به دریافت مدال نقره این دوره از رقابت‌ها شدم.

این نخبه مازندرانی خاطر نشان کرد: این طرح مورد استقبال مسئولان کشور تایلند قرار گرفته و  جایزه طلا  این دوره از مسابقات توسط متولیان کشور تایلند به بنده اختصاص پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: در این دوره از رقابت‌ها کشور کره جنوبی موفق به کسب مقام سوم شده است.

 زارع یادآور شد: با اجرای این طرح امکان تولید برق از آهن ربا فراهم شد و به صورت کلی امکان حذف سوخت‌های فسیلی، اتمی و خورشیدی وجود دارد.

وی با اعلام اینکه طرح اولیه در مسابقات اختراعات جهانی مورد تایید قرار گرفته است، گفت: ماکت  در حال نهایی شدن است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، این مخترع جوان با ارائه طرح توقف هواپیما از طریق نیروی مغانطیسی مدال ستارگان دنیا در ایالت پنسیلوانیا آمریکا را کسب کرده است.

 

با توجه به عدم حضور این مخترع در کره جنوبی قرار است که جوائز اختراع ویژه مسئولان کشور تایلند از طریق سفارت کره جنوبی در تهران به وی اهداء شود.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 74517

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب